31 lipca na terenie Mysłowic usytuowana będzie premia lotna wyścigu Tour de Pologne. Kolarze wjadą do miasta od strony Brzezinki, przejadą przez Kosztowy i skierują się do Imielina. W tym dniu na kosztowskim rynku na wszystkich kibiców czekać będzie mnóstwo atrakcji oraz pierwsza z czterech zaplanowanych dla mysłowiczan akcja znakowania rowerów. Jej celem jest ograniczenie kradzieży jednośladów oraz identyfikacja tych odnalezionych.

Akcja polegać będzie na oznakowaniu roweru przez policjantów lub strażników miejskich poprzez wygrawerowanie niepowtarzalnego numeru oraz umieszczenie jednośladu w rejestrze oznakowanych rowerów powadzonym przez komendę miejską policji. Oznaczenie (grawer) powoduje zmiany w strukturze materiału, dzięki czemu można je wykrywać nawet po zatarciu znaków na powierzchni. Dodatkowo rower zostanie oznakowany przez naklejenie nalepki „Uwaga! Rower oznakowany” od zewnętrznej strony kierownicy lub w miejscu wskazanym przez właściciela. Po oznakowaniu rowerzysta otrzyma potwierdzenie przystąpienia do programu: plastikową kartę formatu dowodu osobistego.

W akcji mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie mieszkające na terenie naszego miasta. Nieletni mysłowiczanie będą mogli oznakować swoje jednoślady w towarzystwie rodziców lub opiekunów prawnych – w tym przypadku rower zostanie zarejestrowany na osobę pełnoletnią, natomiast nieletni zostanie wskazany jako użytkownik roweru.

W związku z tym, że premia lotna Tour de Pologne znajdować się będzie w Kosztowach, urząd miasta zaplanował na kosztowskim rynku wiele atrakcji dla kibiców. I choć kolarze pojawią się w Mysłowicach ok. godz. 15, impreza rozpocznie się już o godz. 12.

Kolejne znakowania rowerów odbędą się 5 sierpnia na półmetku wakacji w Parku Słupna, 4 września na rynku oraz podczas dożynek 10 września w dzielnicy Wesoła.

Plakat UM

Nadesłano: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię