fot. Monika Gaworowska

Przetarg na zapewnienie schronienia i opieki bezdomnym zwierzakom z terenu naszego miasta został rozstrzygnięty. Najkorzystniejsza okazała się oferta złożona przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, które do tej pory prowadziło mysłowickie przytulisko. Oprócz najniższej ceny, ponad 112 tys. zł, TOZ zaproponowało najlepsze warunki wolontariatu.

– W postępowaniu wzięły udział dwa podmioty, ale to oferta TOZ spełniała wszystkie wymogi, jakie urząd miasta zawarł w zamówieniu. Ponadto ilość osób chętnych do opieki nad zwierzętami przebywającymi w schronisku w propozycji TOZ była największa, a ten fakt, z uwagi na niedawny konflikt mysłowickich wolontariuszy z władzami schroniska, był bardzo istotnym punktem przetargu. Ogłoszenie zawierało bowiem warunek posiadania przez placówkę czynnego wolontariatu – co najmniej pięciu wolontariuszy – i zapewnienia im możliwości świadczenia pracy minimum trzy razy w tygodniu – tłumaczy rzecznik magistratu Kamila Szal. Jak informują wolontariusze, odbyli już spotkania z władzami przytuliska, podpisali umowy i są po pierwszych spacerach z psiakami. Chętnych do poświęcenia swojego wolnego czasu potrzebującym czworonogom jest już przeszło 30, a o wszystkich ich działaniach przeczytacie na facebookowym profilu Wolontariat na rzecz potrzebujących zwierząt z Mysłowic.

Wygrywając przetarg, TOZ zobowiązało się do objęcia kompleksowej i całodobowej opieki weterynaryjnej nad zwierzętami przez przynajmniej dwóch lekarzy, zapewnienia zarówno psiakom, jak i kotom dożywotniego pobytu w schronisku w przypadku braku chętnych do ich adopcji, odpowiedniego wyżywienia oraz prowadzenia ewidencji przyjmowania i wydawania psów i kotów. – Do zadań TOZ należy również czipowanie przyjętych do schroniska zwierząt, szczepienie ich przeciwko wściekliźnie i innym chorobom zakaźnym oraz wykonywanie zabiegów kastracji i sterylizacji. Dodatkowo placówka zajmie się oddawaniem do adopcji swoich podopiecznych oraz organizacją akcji edukacyjno-informacyjnych dla mieszkańców Mysłowic – wylicza Kamila Szal.

Źródło: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię