Judocy nie schodzą z podium

0

Na przełomie maja i czerwca odbyły się kolejne turnieje judo i ju-jitsu, w których UKS Judo jak zwykle wywalczył masę medali, w tym jeden rangi europejskiej.

Ale wszystko po kolei. Pierwszymi zawodami po ostatnim wydaniu „Gazety Mysłowickiej” były międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików i młodziczek w Bytomiu. 13 maja na tatami zaprezentowała się piątka mysłowiczan. Dwójka z nich wróciła z medalami – Nikodem Figlus zdobył srebro, a Jakub Dziedzic brąz.

14 maja dzieci gościły na turnieju w Sosnowcu, powiększając medalowy dorobek o kolejne pięć krążków. Złoto to zasługa Martyny Barczyńskiej, Filipa Cygana, Igi Frosztęgi i Sandry Szałkiewicz, srebro zdobyła Anna Chmielewska.

Sześć dni później w Bielsku-Białej Alicja Gowarzewska świętowała wielki sukces. Zawodniczka wystąpiła w reprezentacji naszego kraju w Pucharze Europy kadetów. Po przejściu jak burza większości walk Alicja musiała uznać wyższość swojej rywalki w półfinale, jednak z potyczki o trzecie miejsce wyszła zwycięsko i zdobyła brązowy medal.

27 maja w Rybniku judocy wystartowali w zawodach kwalifikacyjnych ju-jitsu. Cykl turniejów ma za zadanie wyłonić reprezentantów Polski. Tego dnia 10 zawodników wywalczyło 12 medali. Po dwa krążki zdobyli Wiktoria Kimel (dwa srebra) i Bartek Kimel (srebro i brąz). Nikodem Figlus, Jakub Dziedzic, Alicja Gowarzewska i Dominika Nowicka cieszyli się ze złota. Srebro to zasługa Igora Kozika, Patryka Zdrodowskiego i Marcina Włoki, a Piotr Zdrodowski ukończył zmagania na trzecim stopniu podium.

Dzień później w tym samym mieście czwórka zawodników zdobyła aż siedem medali w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w ju-jitsu. Igor Guzy trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, Filip Cygan wywalczył złoto i brąz, a Roksana Witek i Olaf Figlus po złocie.

3 czerwca w Katowicach odbyło się kolejne pięć turniejów ju-jitsu i jeden kick-boxingu. Mysłowiczanie wzięli udział w trzech z nich. Złoto zdobyli Roksana Witek, Igor Guzy, Igor Kozik, Wiktoria Kimel, Nikodem Figlus, Patryk Zdrodowski i Piotr Zdrodowski. Srebro powędrowało do Filipa Cygana, Igora Guzego, Nikodema Figlusa, Jakuba Dziedzica i Wiktorii Kimel. Jedyny brąz to zasługa Bartka Kimela.

Tego samego dnia w Gliwicach odbył się turniej judo z okazji Dnia Dziecka. Czwórka mysłowickich zawodników zdobyła cztery medale. Złote krążki powędrowały do Sandry Szałkiewicz i Igi Frosztęgi, a srebrne do Haliny Rydzikowskiej i Kamila Hulina.

Ostatni przed wakacjami turniej miał miejsce 17 i 18 czerwca w Bochni. Udział w tej imprezie przyniósł naszym judokom kolejnych 12 medali. Jedyny złoty krążek to zasługa Filipa Cygana. Srebra z małopolskich tatami przywieźli Natalia Rusin i Olaf Figlus, a brązy Martyna Barczyńska, Anna Chmielewska, Nikodem Figlus, Iga Frosztęga, Kamil Hulin, Alicja Janeczko, Igor Kozik, Halina Rydzikowska i Roksana Witek.