Piłka nożna. Cztery kolejki za nami

0
fot. M. Gaworowska

Runda wiosenna nabiera tempa. Za nami cztery kolejki w wykonaniu Unii Kosztowy i Górnika 09 Mysłowice.

Kosztowianie zaczęli zmagania w okręgówce w Katowicach. Tamtejsza Sparta postawiła im twarde warunki, jednak Unia ostatecznie wygrała dwiema bramkami. Tydzień później, 25 marca, Unici pojechali do Jaroszowic na spotkanie z outsiderem piątej ligi. JUW-e zdołał jednak strzelić dwie bramki, ale mysłowiczanie odpowiedzieli siedmioma. W prima aprilis nastąpiła pierwsza wpadka: bezbramkowy remis u siebie z Pogonią Nowy Bytom. W ostatni weekend Unia wygrała mecz dzięki swojemu bramkarzowi, który obronił niezliczone akcje zawodników Podlesianki Katowice.

Wyniki Unii Kosztowy:

  • Sparta Katowice – Unia Kosztowy 0:2,
  • JUW-e Jaroszowice – Unia Kosztowy 2:7,
  • Unia Kosztowy – Pogoń Nowy Bytom 0:0,
  • Podlesianka Katowice – Unia Kosztowy 0:1.

Mysłowiczanie w dalszym ciągu zajmują drugie miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do LKS-u Goczałkowice Zdrój. Kolejny mecz rozegrają na własnym boisku 15 kwietnia o godz. 13 z ŁKS-em Łąka.

Wielki faworyt do awansu do okręgówki, czyli drużyna Kociny, rozpoczął rozgrywki od wolnego weekendu. To skutek przyznania walkoweru za mecz z KP Katowice, który wycofał się z rozgrywek. W drugiej wiosennej kolejce zawodnicy Górnika 09 urządzili sobie kolejny pogrom. Tym razem ich ofiarą padła Siemianowiczanka II. 1 kwietnia w Bielszowicach mysłowiczanie sami sobie zrobili krzywdę. Zamiast spokojnie kontrolować mecz i dowieźć zwycięstwo do końca, dali sobie wbić aż trzy bramki. Na szczęście sami strzelili dwie więcej. 8 kwietnia w Szopienicach miała miejsca jak na razie jedyna wpadka Kociny. Mecz z wiceliderem zakończył się remisem i pierwszą stratą punktów w tym sezonie po 16 wygranych spotkaniach.

Wyniki Kociny:

  • KP Katowice – Górnik 09 0:3 (wo),
  • Górnik 09 – Siemianowiczanka II 5:0,
  • Jastrząb Bielszowice – Górnik 09 3:5,
  • UKS Szopienice – Górnik 09 4:4.

Kocina jest na najlepszej drodze, by wrócić do okręgówki po roku gry w A-klasie. Dziewięć punktów przewagi nad Szopienicami daje wielki komfort. Kolejny mecz mysłowiczanie zagrają na własnym stadionie 22 kwietnia o godz. 16 z Kolejarzem Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here