Masz pomysł, jak spożytkować milion złotych? Ruszyła druga edycja MBO

0

Pierwszego dnia marca rozpoczął się nabór formularzy zgłoszeniowych do Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Każdy mysłowiczanin, który skończył 15 lat, może złożyć swoją propozycję inwestycji lub wydarzenia, które po uzyskaniu przychylności mieszkańców zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Do wydania jest okrągły milion złotych.

Mysłowicki Budżet Obywatelski polega na przeznaczeniu części budżetu miasta na projekty wskazane do realizacji przez mieszkańców. W ubiegłym roku największą liczbę głosów otrzymało zadanie „Utworzenie parku rekreacyjno-sportowego Promenada wraz z zagospodarowaniem Trójkąta Trzech Cesarzy i budową wieży widokowej”. Obecnie trwa etap projektowy tej inwestycji.

Druga edycja MBO właśnie się rozpoczyna. Od 1 marca do 8 maja każdy mieszkaniec Mysłowic, który skończył 15 lat i ma pomysł na realizację zadania na terenie swojego miasta, może złożyć formularz zgłoszeniowy:

  • przez stronę internetową www.mbo.myslowice.pl (zakładka Zadania),
  • listownie na adres urzędu z dopiskiem „Mysłowicki Budżet Obywatelski”,
  • mailowo na adres mbo@myslowice.pl w formie skanów oryginalnych dokumentów,
  • osobiście, dostarczając dokumenty do urzędu miasta.

Kolejnym etapem będzie weryfikacja złożonych propozycji zadań, publikacja list oraz głosowanie, które odbędzie się między 9 a 20 października.

Pełny regulamin MBO znajdziecie tutaj. Natomiast poniżej obejrzycie filmik prezentujący poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Nadesłano: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here