Kolejne udane starty zawodników UKS Judo

0
fot. UKS Judo

Suchy Las k. Poznania to miejsce pierwszego w tym roku Pucharu Polski w judo młodzików i juniorów młodszych. Na 400-kilometrową wyprawę i walki z ponad 400 młodzikami i ponad 300 juniorami młodszymi m.in. z Polski, Rosji i Ukrainy wybrała się męska część naszych judoków. Trener Mariusz Figlus udał się do Wielkopolski z szóstką zawodników UKS Judo Mysłowice.

Pierwszego dnia zawodów walczyli młodzicy. Najlżejszy z mysłowickiej szóstki Nikodem Figlus dzielnie radził sobie w 33-osobowej grupie do 38 kg. Wygrał swoją pierwszą walkę z silnym zawodnikiem klubu Lemur Warszawa. Zwycięzcą drugiego pojedynku okazał się jednak judoka AZS Gliwice, który niestety nie „pociągnął” Nikodema do rundy repasażowej. Podobnie było w przypadku najmłodszego zawodnika z Mysłowic. Igor Kozik walczył w 31-osobowej grupie wagowej d0 42 kg. Wygrał on swoją pierwszą potyczkę z zawodnikiem ze Szczecina, drugą natomiast przegrał z judoką z… AZS Gliwice.

43-osobowa kategoria do 55 kg zdominowana była przez mysłowickich sportowców, bowiem w każdej „ćwiartce” startował nasz zawodnik. Piotr i Patryk Zdrodowscy musieli niestety uznać wyższość swoich przeciwników w pierwszej walce – ulegli bardziej doświadczonym zawodnikom z Rydułtów i Bytomia. Marcin Włoka dotarł do trzeciej rundy, gdzie trafił na późniejszego srebrnego medalistę zawodów. W repasażach pokonał w walce o dziewiąte miejsce zawodnika z Ełku, przegrał natomiast potyczkę o siódmą lokatę ze sportowcem z Warszawy. Najlepszy tego dnia zawodnik z naszego miasta Jakub Dziedzic dotarł do czwartej rundy, gdzie uznać musiał wyższość złotego medalisty tego pucharu. W walkach repasażowych dołożył jeszcze kolejne dwa zwycięstwa. Przegrał dopiero walkę o trzecie miejsce.

W drugim dniu rywalizacji w Suchym Lesie w kategorii juniorów młodszych zaprezentowało się dwóch mysłowickich zawodników, aktualnych młodzików. Marcin Włoka odpadł niestety po pierwszej walce, a Jakub Dziedzic po przegranej potyczce w eliminacjach pożegnał się z pucharem w repasażach, po dzielnie stoczonym pojedynku w pełnym wymiarze czasu walki. Przelany pot oraz ogromne doświadczenie zdobyte podczas tej imprezy z pewnością będzie owocowało w kolejnych zawodach.

Natomiast 19 marca w Bytomiu spotkali się judocy regionu południowego, czyli zawodnicy z województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego w ramach pierwszych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli mistrzostw Polski juniorów młodszych. UKS Judo Mysłowice reprezentowała czwórka sportowców. Trener Ryszard Dziewulski liczył na ładne walki swoich podopiecznych, którzy kolejny raz pokazali solidne przygotowanie do zawodów. Alicja Gowarzewska oraz Filip Kocima nie mieli sobie równych i wygrywając wszystkie walki przed regulaminowym czasem, zdobyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych. Wiktoria Kimel, mimo bardzo silnej obsady swojej kategorii, pokazała charakter i awansowała do półfinału, zajmując ostatecznie trzecią pozycję. Bartłomiej Witkowski walczył w nowej dla siebie kategorii wagowej. Dzięki ambicji i woli walki zdobył wysoką, piątą lokatę.

Teraz naszych młodszych juniorów czeka Puchar Polski, w którym walczyć będą o limity dla swojego regionu. Już wtedy może okazać się, że wszyscy nasi zawodnicy awansowali i będą mogli brać udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Nadesłano: UKS Judo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here