Piłka nożna. Przygotowania w pełni

0
fot. M. Gaworoska

Unia Kosztowy i Górnik 09 Mysłowice rozpoczęły już przygotowania do rundy wiosennej swoich rozgrywek. Oprócz napiętego grafiku treningów czeka ich wiele sparingów, które mają przygotować zespoły do walki o najwyższe cele.

17 stycznia do kolejnej rundy zaczęła się przygotowywać Unia Kosztowy. Piłkarze odbyli kilka zajęć w hali dziećkowickiego gimnazjum, a teraz przechodzą do treningów na boisku. Niestety w pierwszym meczu kontrolnym kosztowianie ulegli piłkarzom KS Chełmku aż 0:3. W drugim sparingu było już lepiej, mysłowiczanie wygrali 1:0 z GKS-em II Katowice, a w trzecim zremisowali z GKS-em II Tychy 2:2. W kolejce do sprawdzenia umiejętności Unitów stoją CKS Czeladź, Górnik Piaski, Ruch II Chorzów oraz GKS II Tychy U-19.

18 marca na mysłowiczan czeka pierwszy przeciwnik w lidze okręgowej, czyli Sparta Katowice. Oprócz napiętego grafiku treningowo-sparingowego można zauważyć w Unii zalążek ruchów transferowych. Sergiusz Pytel zgłosił chęć odejścia do CKS-u Czeladź, a Grzegorz Szymoniak zrezygnował z gry. W okresie przygotowawczym w kosztowskim klubie trenuje pięciu zawodników testowanych, jednak klub nie zdecydował jeszcze, których włączyć do kadry na najbliższą rundę.

Mistrz jesieni w katowickiej A-klasie także nie próżnuje. Górnik 09, który nie dał sobie odebrać nawet jednego punktu w poprzedniej rundzie rozgrywkowej, też rozpoczął przygotowania do następnej. Oczywiście nie mogło zabraknąć treningów halowych mieszanych z grą na boisku trawiastym.

Na razie w Kocinie nie słychać o ruchach transferowych, oprócz tego, że do treningów wrócił Mateusz Mazurek, testowany jest też napastnik z wyższej ligi. Za mysłowiczanami przegrany 3:4 sparing z Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie, a przed nimi spotkania z Gwarkiem Ornontowice, KS-em Chełmek, Pogonią Imielin, Pogonią Nowy Bytom, Victorią Jaworzno, AKS-em Niwka Sosnowiec oraz Stalą Chełm Śląski. Pięć z wymienionych drużyn gra przynajmniej w lidze okręgowej, co ma sprawdzić gotowość zespołu do podjęcia walki o szczebel rozgrywkowy wyżej.

W następnym wydaniu „Gazety Mysłowickiej” podamy wyniki meczów kontrolnych oraz poinformujemy o ewentualnych transferach miejscowych drużyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here