Na własnych tatami wywalczyli 16 medali

0

Na zakończenie ferii zimowych zawodnicy UKS Judo Mysłowice wzięli udział w mistrzostwach Polski ju-jitsu juniorów i młodzieżowców, które odbyły się w naszym mieście. Trener Mariusz Figlus przygotował na ten turniej trzy zawodniczki. Jak profesjonalne było to przygotowanie, świadczą ich wyniki.

Tytuł dwukrotnej mistrzyni Polski w kategorii 40 oraz 48 kg wywalczyła Alicja Gowarzewska. Druga z naszych zawodniczek, Dominika Nowicka, po trzech ciężkich walkach cieszyła się ze srebrnego medalu i tytułu wicemistrzyni Polski młodzieżowców. Komplet mistrzowskich medali zapewniła  klubowi Wiktoria Kimel, która wystąpiła zarówno w kategorii fighting, jak i ne waza. W obu kategoriach Wiktoria wywalczyła brązowe medale.

W trakcie mistrzostw Polski w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywał się także turniej ju-jitsu dla dzieci i młodzików. W tych zawodach również nie mogło brakować mysłowickich judoków. Ich wyniki były równie imponujące jak trójki medalistek mistrzostw Polski.

Złote medale wywalczyli:

• Filip Cygan w kategorii ne waza 24 kg,
  • Nikodem Figlus w kategoriach fighting 37 i 41 kg,
  • Roksana Witek w kategorii ne waza 25 kg,
  • Wiktor Witek w kategorii ne waza 30 kg,
  • Patryk Zdrodowski w kategorii fighting 50 kg.

Srebrne krążki zdobyli:

• Jakub Dziedzic w kategorii fighting 55 kg,
  • Igor Guzy w kategorii ne waza 30 kg,
  • Igor Kozik w kategorii fighting 41 kg.

Z brązowych medali cieszyli się:

• Bartosz Kimel w kategorii fighting 45 kg,
  • Marcin Włoka w kategorii fighting 55kg.

UKS Judo Mysłowice osiągnął pełny sukces. Wszyscy startujący zawodnicy wywalczyli medalowe pozycje. W sumie 13 judoków zdobyło 16 medali: osiem złotych, cztery srebrne i cztery brązowe.

Nadesłano przez: UKS Judo