Lodowisko w Parku Słupna otwarte

0
fot. UM

W niedzielę 4 grudnia w towarzystwie św. Mikołaja i elfów otwarto plenerowe lodowisko w Parku Słupna. Tak jak w dwóch poprzednich sezonach wstęp na taflę jest bezpłatny.

W dniu otwarcia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury przygotowały mnóstwo atrakcji dla wszystkich, którzy pierwszy raz w tym sezonie przyszli na łyżwy. Św. Mikołaj z elfami poprowadzili gry i zabawy na lodzie oraz rozdali ich uczestnikom słodycze i upominki. Można też było zobaczyć pokaz jazdy figurowej oraz widowiskowe fireshow.

Ślizgawka o wymiarach 20×40 m jest dostępna dla wszystkich za darmo i otwarta w godz. 10-20 w tygodniu oraz 9-20 w weekendy. Przerwy techniczne zaplanowane są między godz. 13.30 a 15.30. Podobnie jak w zeszłym roku działa wypożyczalnia łyżew. Można również naostrzyć własne. –  W wypożyczalni przygotowaliśmy dla dzieci kaski oraz specjalne chodziki, dzięki którym będą mogły uczyć się jeździć i będą bardziej stabilne. Poza tym dokupiliśmy 20 par łyżew, więcej małych rozmiarów dla najmniejszych dzieciaczków – mówi Bartłomiej Gruchlik, dyrektor MOSiR.

Od tego sezonu nad bezpieczeństwem łyżwiarzy czuwa też ogólnodostępny defibrylator zamontowany na zewnętrznej ścianie wypożyczalni. Urządzenie to służy do ratowania życia w nagłych przypadkach, m.in. zatrzymania akcji serca.

Nadesłano przez: UM