Judocy nie zamierzają zwalniać tempa

0
fot. UKS Judo Mysłowice

Miniony miesiąc przyniósł kolejne obfite zdobycze medalowe mysłowiczan, liczone w tym roku w setkach.

12 listopada w Krakowie odbyły się trzy turnieje. Pierwszym z nich był Puchar Polski w ju-jitsu, gdzie zawodnicy z Mysłowic zdobyli cztery medale. Złoto powędrowało do Nikodema Figlusa i Patryka Gruszki, a srebro wywalczyli Igor Kozik i Dominika Nowicka. W International Judo League wystartowali kolejni nasi reprezentanci, którzy tak jak koledzy cieszyli się z czterech medali. Olaf Figlus wrócił z Małopolski ze złotem, Iga Frosztęga i Wiktor Witek ze srebrem, a Filip Cygan z brązem. Natomiast w Pucharze Polski młodzików mysłowiczanom udało się zgarnąć dwa krążki. Złoto zdobyła Alicja Gowarzewska, a srebro Jakub Dziedzic.

Tydzień później w Gdyni odbył się Judo Baltic Cup. W kategoriach dzieci złoty medal wywalczył Wiktor Witek, a Kamil Hulin i Sandra Szałkiewicz zdobyli srebro. Na najniższym stopniu podium stanęli Olaf Figlus i Iga Frosztęga. Alicja Gowarzewska znad morza przywiozła dwa medale: złoty w kategorii młodzików oraz srebrny w kategorii juniorów młodszych. Wśród juniorów bardzo dobrze wypadła Dominika Nowicka, która wywalczyła złoto, dokładając do tego kolejne w kategorii młodzieżowców. Także wśród juniorów Filip Kocima stanął na najniższym stopniu podium.

W tym samym czasie inni mysłowiczanie walczyli w Silesia Cup w Rybniku. Dodatkową motywacją była dla nich możliwość powołania do kadry Śląska na następny rok. Jakub Dziedzic, Marcin Włoka i Patryk Zdrodowski spisali się na brązowy medal, natomiast Nikodem Figlus zajął piątą lokatę. Wszyscy mają szansę dostać powołanie, a uzależnione jest to od wyników styczniowych mistrzostw Śląska.

Ci, którzy znajdują się już w kadrze Śląska na ten rok, walczyli w ostatni weekend listopada w drużynowych mistrzostwach Polski. Alicja Gowarzewska wraz ze swoją drużyną wywalczyła złoty medal, a Jakub Dziedzic ze swoją uplasował się na piątym miejscu.

Kolejnym wydarzeniem w świecie mysłowickiego judo były mistrzostwa naszego miasta. Trzynaście: to dorobek medalowy w tych zawodach, a złożyły się na to złote medale Filipa Cygana, Jakuba Dziedzica, Olafa Figlusa i Sandry Szałkiewicz, srebrne Nikodema Figlusa, Igora Kozika, Roksany Witek, Wiktora Witka i Patryka Zdrodowskiego, a także brązowe Elizy Bukowiec, Igi Frosztęgi, Julii Hinkelman oraz Haliny Rydzikowskiej. To pozwoliło naszym judokom zająć drugie miejsce w rywalizacji drużynowej. Oprócz tego podczas zawodów Polski Komitet Olimpijski przyznał odznaki: trzecie Kółko Olimpijskie Alicji Lewandowskiej i Adrianowi Lewandowskiemu, drugie Kółko Olimpijskie Alicji Gowarzewskiej i Filipowi Kocimie oraz pierwsze Kółko Olimpijskie Jakubowi Dziedzicowi.

Turniej mikołajkowy w Gliwicach był areną kolejnych zmagań mysłowiczan. Z worka z medalami trzynaście powędrowało do naszych zawodników. Złoto wywalczyli: Eliza Bukowiec, Filip Cygan, Nikodem Figlus, Iga Frosztęga, Bartek Kimel, Sandra Szałkiewicz i Wiktor Witek. Na drugim miejscu uplasowali się Kamil Hulin, Roksana Witek i Maksymilian Bukowiec, a na trzecim Igor Kozik oraz Igor Guzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here