Boiska przy G6 będą monitorowane

0
fot. UM

W ramach inicjatywy lokalnej do 23 listopada przy Gimnazjum nr 6 zostanie zamontowany monitoring. Wartość inwestycji to 35 tys. zł, z czego 6 tys. zł pochodzi od wnioskodawców. Jest to już trzecia inwestycja, która zrealizowana zostanie w tym roku przy współpracy mieszkańców i urzędu miasta.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest LKS Unia Kosztowy. Według wnioskodawców kamery pomogą w zabezpieczeniu boisk sportowych znajdujących się na terenie użytkowanym przez G6 oraz kosztowski klub. Na terenie obiektu, na istniejących słupach oświetleniowych, zostanie zamontowanych sześć kamer. Rejestrator znajdzie się w budynku klubu. Będzie również możliwość zdalnego monitorowania boisk.

Inicjatywa lokalna uruchomiona została w ubiegłym roku i pozwala na realizację inwestycji lub wydarzeń, które stanowią pomysł mieszkańców lub organizacji pozarządowych, przy określonym ich wkładzie, np. finansowym lub rzeczowym. Plac zabaw przy ul. Różyckiego to pierwsza inwestycja zrealizowana w ramach inicjatywy lokalnej. Kolejną był plac zabaw, który powstał przy ul. Gwarków, na terenie Zespołu Szkół Sportowych. Monitoring obiektu sportowego przy kosztowskim gimnazjum to już trzeci tego typu projekt. Obecnie trwa weryfikacja wniosków złożonych w 2016 r.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here