Ryan Gawlik wrócił z Niemiec ze srebrem

0
fot. Roan Fight Club

Niemieckie miasto Gelsenkirchen już po raz drugi było gospodarzem Mistrzostw Europy juniorów i German Open w ju-jitsu, które odbyły się 24 i 25 września. Oba turnieje rozgrywano równocześnie na 14 matach. W Mistrzostwach Europy wystartowało 330 zawodników, a w German Open ponad 700.

Zawodnicy Roan Fight Club Mysłowice zaprezentowali się głównie w German Open. Naszych narodowych i klubowych barw w mistrzostwach Europy broniła jedynie Monika Helak, która po bardzo dobrych walkach zajęła piąte miejsce. W walce o brązowy medal z zawodniczką z Grecji zabrakło jej trochę szczęścia, ale mając dopiero 16 lat, Monika jest piątą zawodniczką w Europie.

W Germany Open najlepiej wypadł Ryan Gawlik, który aż do finału wygrywał wszystkie walki przed czasem. W finale po wyrównanej walce uległ zawodnikowi z Niemiec, ale wywalczony srebrny medal w tak mocnym turnieju nobilituje naszego zawodnika do grona najlepszych w Europie.

O brązowy medal otarł się Oskar Sikora, który przegrał walkę nie tyle z przeciwnikiem, co z bardzo stronniczymi sędziami i zajął piąte miejsce. Nasi pozostali zawodnicy walczyli ze zmiennym szczęściem, wygrywając po dwie walki i tyle samo przegrywając.

Nadesłano przez: Roan Fight Club

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here