Puchar RAŚ znowu dla Mysłowic

0

Dzięki pomocy władz miasta, KS Górnik 09 oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mysłowickie koło Ruchu Autonomii Śląska zorganizowało jubileuszowy 10. Turniej Piłki Nożnej o puchar organizacji, który rozegrany został na zakończenie wakacji 27 sierpnia.

Oprócz wiodącego turnieju organizatorzy przygotowali również paletę gier i zabaw dla dzieci, oczywiście z nagrodami. Było przeciąganie liny, konkurs rysunkowy, badminton, strzelanie rzutów karnych itp. Było też coś z historii naszego miasta, a mianowicie nowa wystawa przygotowana przez mysłowickie koło RAŚ promująca Trójkąt Trzech Cesarzy.

W turnieju piłkarskim udział wzięło sześć drużyn: Divingtech Brzezinka, OSP Kosztowy, RAŚ Pszczyna, Stal Brzezinka, Młodzi Górnoślązacy i gospodarze, czyli RAŚ Mysłowice.

Zawody rozegrano w dwóch grupach. Po eliminacjach w grupie A wygrał RAŚ Mysłowice przed Młodymi Górnoślązakami, natomiast w grupie B zwyciężyła OSP Kosztowy przed RAŚ Pszczyna. W półfinałach mysłowicki RAŚ pokonał pszczyński 4:1, a OSP Kosztowy uległa 3:4 Młodym Górnoślązakom.

Mecz o trzecie miejsce i finał były bardzo zacięte. Brązowe medale zdobyli goście z RAŚ Pszczyna, wygrywając z OSP Kosztowy 6:4, natomiast w emocjonującym finale RAŚ Mysłowice pokonał 3:2 drużynę Młodych Górnoślązaków. Tym samym mysłowickie koło RAŚ po raz siódmy z rzędu sięgnęło po berło najlepszej drużyny turnieju.

W drużynie zwycięzców grali: Mateusz i Paweł Czernkowie, Janusz Hołuj, Tomek Dalke, Arek Kępa, Tomasz Stępień, Paweł Bąkowski i Mateusz Wock.

Oprócz pucharów, medali i dyplomów zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Organizatorzy przyznali również dyplomy i puchary dla najlepszego strzelca: Krzysztofa Stefańskiego (OSP), najlepszego piłkarza: Mirosława Farugi (RAŚ Pszczyna) oraz najlepszego bramkarza: Janusza Hołuja (RAŚ Mysłowice).

Nadesłano przez: Janusz Macek