Kopalnia Mysłowice-Wesoła bezpieczna?

0
fot. M. Gaworowska

Nie od dziś wiadomo, że Katowicki Holding Węglowy boryka się z olbrzymimi problemami finansowymi. Zawirowania nie dotkną jednak najprawdopodobniej mysłowickiej kopalni.

Minister Tobiszowski w niedawnym wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” poinformował, że docelowy model samego KHW to dwie kopalnie: Murcki-Staszic i Mysłowice-Wesoła. Tak pewnie natomiast nie mogą czuć się pracownicy kopalni Wieczorek, której zamknięcia nie wyklucza Tobiszowski. 11 sierpnia na spotkaniu ze związkowcami zarząd KHW informował jednak, że żadne decyzje w sprawie przyszłości którejkolwiek z kopalń holdingu jeszcze nie zapadły.

KHW według najnowszych szacunków potrzebuje do 700 mln zł pomocy („Dziennik Zachodni” podał z kolei sumę 900 mln zł). Potrzebne wsparcie mają zapewnić Węglokoks i koncern Enea (zainwestują odpowiednio 150 i 350 mln zł). Nie ma jednak chętnego na dołożenie brakującej kwoty, a spółka musi przyspieszyć z restrukturyzacją, bo według informacji „Dziennika Gazety Prawnej” pieniędzy zaczyna brakować nawet na wypłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here