Warsztaty z legorobotyki w MOK

0

Wszystkich fanów klocków lego i programowania w wieku 8-12 lat Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza na profesjonalne, semestralne warsztaty z legorobotyki.

Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu w formie 2,5-godzinnych spotkań przez sześć miesięcy. Dla młodzieży w wieku 13-15 lat prowadzone są dodatkowe grupy na najwyższym poziomie zaawansowania.

Podczas warsztatów uczniowie będą mieli możliwość przeżywania przygody z nauką programowania. Zgodnie z autorskim programem zajęć, prowadzonym pod okiem doświadczonych trenerów (programistów, inżynierów robotyki i informatyki), uczestnicy poznają od podstaw sztukę projektowania, konstruowania oraz programowania robotów Lego. Nauczą się krok po kroku tworzenia algorytmów sterowania, wykorzystania funkcji silników, czujników i serwomotorów. W formie doskonałej zabawy edukacyjnej poznają tajniki technologii przyszłości przy udziale najbardziej zaawansowanych, w pełni programowalnych zestawów klocków LegoMindstorms EV3. Z klocków tych w rękach uczniów powstają niesamowite, poruszające się, sterowane za pomocą pilota, smartfonu lub tabletu, zaprogramowane konstrukcje.

Uczniowie podczas zajęć uczestniczą w walkach robotów sumo, wyścigach speedbotów, budują robodrukarkę, roborękę, robodźwiga, Walle’go, Minotauro-bota szukającego wyjścia z labiryntu oraz wiele innych, równie niesamowitych robotów, także tych własnego pomysłu. Pod okiem trenera tworzą własne, nowatorskie programy do sterowania robotami.

Regularnie odbywane zajęcia gwarantują uczniom intensywny rozwój predyspozycji i kompetencji technicznych, rozwijają zdolność logicznego i twórczego myślenia, kształtują zainteresowania w sposób odpowiedni, by w przyszłości wybrać naukę na najbardziej popularnych kierunkach studiów technicznych. Dzięki doświadczonej i wykwalifikowanej kadrze uczniowie mogą liczyć na naukę programowania na profesjonalnym poziomie zaawansowania.

Dla najlepszych „robomaniaków” przewidziano gigantyczną niespodziankę: miejsca w drużynie Robomanii startującej corocznie w Międzynarodowym Turnieju Robotów Robotic Tournament odbywającym się w Rybniku.

Miesięczny koszt warsztatów: 100 zł. Właśnie rozpoczął się nabór do grup wrześniowych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapisów poprzez formularz na stronie www.robomania.pl. Kontakt pod numerem infolinii 730 999 823.

Nadesłano przez: MOK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here