Aby znaleźć lepszą i lepiej płatną pracę, trzeba podjąć wiele działań: poszukiwanie, pisanie CV, przygotowanie, rozmowa oraz wyczekiwanie na decyzję. Jak pozytywnie przejść cały ten proces i nie dać się zwariować? Na to pytanie odpowiedzą praktycy biznesu i rekrutacji, psycholog oraz coach już 17 maja podczas bezpłatnej konferencji „Jak znaleźć lepszą pracę?”.

W ubiegłym roku w województwie śląskim skala zwolnień, a przede wszystkim zwolnień grupowych, była najmniejsza od wielu lat. Stopa bezrobocia w naszym województwie pod koniec marca 2016, na podstawie raportu opublikowanego 25 kwietnia przez Główny Urząd Statystyczny, była niższa niż średnia dla całego kraju i wyniosła 8,2%.

Można by stwierdzić, że prognoza rozwoju śląskiego rynku pracy na najbliższe lata jest optymistyczna i nie powinniśmy się obawiać o nasze miejsca pracy. Taka sytuacja powinna zachęcać do pozytywnego myślenia o zmianie na lepsze. A jednak aż 68% badanych ocenia sytuację na rynku pracy jako złą lub bardzo złą (według przeprowadzonego w 2015 r. przez Centrum Badania Opinii Społeczniej badania „Oceny sytuacji na rynku pracy i poczucia zagrożenia bezrobociem”).

Ale co robimy, aby to zmienić? Wszelkie zmiany na lepsze wymagają działania, a nie bezczynnego czekania. Pamiętaj, że los nigdy nie sprzyja ludziom biernym. Prawdą jest, że nie zmienisz swojej sytuacji w jeden dzień, ale na pewno przyspieszysz ten proces zmian przez podejmowanie lepszych decyzji. Każdy, kto osiągnął sukces w jakiejkolwiek dziedzinie, przyzna, że nie była to łatwa droga. To doświadczenie dostarczyło im jednak motywacji do działania.

17 maja podczas konferencji w Mysłowicach swoim doświadczeniem ze zmianami podzielą się z nami: Daniel Lewczuk, który od 12 lat prowadzi biznes w branży rekrutacyjnej i jest m.in. współwłaścicielem serwisu GoldenLine.pl oraz Krzysztof Jędrzejewski, który daje pracę tysiącom osób na całym świecie. Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby spotkać się z nimi na żywo na Śląsku i wydobyć z nich jak najwięcej informacji, które pomogą nam polepszyć swoje życie.

Być może jeszcze w tym roku to właśnie tobie przyjdzie się zmierzyć z poszukiwaniem pracy. A jest to złożony proces mający często negatywny wpływ na nasze samopoczucie, życie rodzinne i relacje. Dlatego warto się na to odpowiednio przygotować. 17 maja pomogą nam w tym także specjaliści, którzy na co dzień odpowiadają za ten proces – praktycy rekrutacji, psycholog oraz coach, którzy zaprezentują, czego oczekuje pracodawca, gdzie i jak szukać pracy, jak stworzyć atrakcyjny dla pracodawcy życiorys czy jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej.

Nie czekaj, tylko zacznij działać i weź udział w bezpłatnej konferencji „Jak znaleźć lepszą pracę”. 17 maja, godz. 12, siedziba fundacji 2x kochaj, ul. Stadionowa 9. Wstęp bezpłatny, ale wymagana rejestracja.

Plakat promujący wydarzenie

Nadesłano przez: Fundacja 2xkochaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię