Jaka jest rola współczesnych szkół specjalnych? Konferencja

0
Plakat promujący wydarzenie

23 maja w godz. 9-14.30 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7 odbędzie się konferencja naukowa pt. „Specjalistyczna i wspierająca rola współczesnej szkoły specjalnej”. Spotkanie adresowane jest do rodziców, przedstawicieli placówek oświatowych oraz instytucji pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością, które wymagają specjalistycznego wsparcia.

Celem konferencji jest zaprezentowanie kompleksowych rozwiązań w obszarze edukacji, terapii, opieki i wychowania skierowanych do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i ich rodzin, oferowanych przez szkolnictwo specjalistyczne. Spotkanie będzie również próbą podjęcia dialogu  w środowisku specjalistów i rodziców skupionych wokół dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w celu wypracowania wniosków i postulatów jako głosu w ogólnopolskiej debacie „Uczeń-rodzic-nauczyciel” .

Zamierzeniem konferencji jest ponadto wsparcie nauczycieli szkół ogólnodostępnych w poznaniu specyfiki procesu kształcenia dziecka niepełnosprawnego i rozpoznawaniu jego potrzeb edukacyjnych oraz promowanie jakości i kompetencji szkolnictwa specjalistycznego w opozycji do bezrefleksyjnej inkluzji.

Pełny program konferencji znajdziecie na plakacie powyżej. Wstęp wolny!

Nadesłano przez: ZSS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here