Do egzaminów uczyli się… w górach

0
fot. A. Fortuna

Między 4 a 8 kwietnia uczniowie Gimnazjum nr 3 przygotowywali się do egzaminów gimnazjalnych podczas obozu naukowego w Węgierskiej Górce. Nauczyciele placówki wiedzą, że odmienne od szkolnych murów, spokojne otoczenie świetnie motywuje gimnazjalistów do nauki, obóz odbył się już bowiem po raz trzeci.

Rozwiązywanie testów rozpoczęło się już pierwszego dnia. Uczniowie pracowali codziennie przez wiele godzin, by powtórzyć jak najwięcej wiadomości z każdej dziedziny. Pomagali im w tym nauczyciele z wszystkim przedmiotów.

Oczywiście nie zabrakło czasu na zabawę. – Każdego dnia jedna klasa brała udział w pieszej wycieczce po malowniczej okolicy i zwiedzała bunkier Waligóra, poznając przy okazji historię „Westerplatte południa”, czyli losów mieszkańców i ich bohaterskiej walki w czasie kampanii wrześniowej – opowiada Agnieszka Fortuna, nauczycielka wychowania fizycznego w G3. – W czasie wolnym uczniowie mogli korzystać z boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Rozegrali również towarzyski mecz piłki nożnej z uczniami pobliskiego gimnazjum w Węgierskiej Górce, który wygrali 11:1. Część gimnazjalistów uczestniczyła w wieczorku literackim, na który zostali zaproszeni przez nowych kolegów. Obejrzeli przedstawienie teatralne, którego tematyką było drzewo oraz wysłuchali rozmowy z gościem specjalnym – nadleśniczym Nadleśnictwa Węgierskiej Górki Marianem Knapkiem. Ponadto w ostatni wieczór zorganizowaliśmy pożegnalne ognisko, w czasie którego młodzież świetnie bawiła się do późna – dodaje Fortuna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here