„Zaświeć się na niebiesko”: ZSS zaprasza na happening

0
Plakat ZSS

Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka zapraszają w sobotę 2 kwietnia w godz. 16.30-17.30 na akcję happeningową „Zaświeć się na niebiesko” z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju, charakteryzującym się trudnościami w komunikacji, kontaktach społecznych i sztywnością zachowań. Organizacja Autism speaks podaje, że autyzm diagnozowany jest u jednego na sto dzieci.

Bardzo często zdarza się, że dzieci z autyzmem są niesprawiedliwie oceniane. Są ludzie, którzy nie akceptują ich zachowań, nie potrafią ich zrozumieć, wręcz je odrzucają. Akcja „Zaświeć się na niebiesko”, w której uczestniczą już 142 kraje, ma na celu uświadomienie społeczeństwu problemu autyzmu. 2 kwietnia ponad 18 600 budynków, począwszy od Empire State Building, aż po piramidy egipskie, „zapali się” na niebiesko . Jednocześnie na całym świecie organizowane będą różne akcje – marsze, happeningi, koncerty. I wszystko po to, by powiedzieć „stop ocenianiu”.

– My również chcielibyśmy zwrócić uwagę społeczności lokalnej na problem autyzmu. Tym bardziej, że będąc placówką edukacyjną zlokalizowaną w Mysłowicach, specjalizujemy się w terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Dlatego 2 kwietnia w hipermarkecie Tesco chcielibyśmy przeprowadzić akcję „Zapal się na niebiesko” – mówi Anna Zając-Lubowiecka, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka.

Kulminacyjnym momentem akcji będzie godz. 17.30, gdy na górce, przy parkingu, naprzeciw wejścia głównego, wspólnie z chętnymi klientami Tesco organizatorzy zapalą niebieskie światełka i wypuszczą niebieskie balony. Nie zabraknie też wspierającej tego typu przedsięwzięcia grupy Motocyklowe Mysłowice.

Do akcji włączają się również radni Rady Miasta Mysłowice Joanna Frysztacka i Dariusz Wójtowicz oraz Rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych Miasta Mysłowice Krzysztof Marciniak. Patronat honorowy objął dyrektor Tesco Mysłowice Krzysztof Czupryniewski.

Nadesłano przez: ZSS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here