Zacięte walki judoków w Suchym Lesie

0
fot. UM Mysłowice

Na pierwszy w tym roku Otwarty Puchar Polski młodzików i juniorów młodszych oraz Puchar Polski Dzieci w judo trenerzy Ryszard Dziewulski i Mariusz Figlus powołali 12 zawodników klubu UKS Judo Mysłowice.

Turniej w Suchym Lesie jest jednym z największych i najtrudniejszych pucharów dla tej grupy wiekowej. Z Łotwy, Białorusi, Rosji, Czech, Niemiec i oczywiście całej Polski przybyło w okolice Poznania ponad 1 000 zawodników. Część z naszych judoków debiutowała w tych zwodach, pozostali natomiast to sportowcy walczący już na tatami Suchego Lasu w latach poprzednich. Właśnie postępy tych bardziej doświadczonych judoków sprawiły największą radość i satysfakcję trenerom i zawodnikom.

Mimo iż konkurencja była bardzo silna, nasi młodzi adepci judo walczyli bardzo dzielnie. Złoty medal za pierwsze miejsce zdobyła Alicja Gowarzewska w kategorii wiekowej juniorek młodszych. W kategorii młodziczek wywalczyła także srebro. Brązowy medal za trzecie miejsce padł łupem Filipa Kocimy. Na piątym miejscu uplasował się Nikodem Figlus, a siódme miejsce zajęli Patryk Gruszka i Piotr Zdrodowski.

Bez medalu, ale po ambitnych walkach z tatami schodzili również: Jakub Dziedzic, Wojciech Jędyk, Bartek Kimel, Wiktoria Kimel, Jakub Majchrzak, Tomasz Stachowicz i Marcin Włoka.

Nadesłano przez: UM Mysłowice