Ucz się w Mysłowicach

0
Kadr z filmu z backstage'u sesji zdjęciowej na billboardy

Mysłowicki samorząd rozpoczął czwartą edycję kampanii „Ucz się w Mysłowicach”, promującą szkoły ponadgimnazjalne. Zgodnie z tradycją to sami uczniowie zachęcać będą swoich młodszych kolegów do wyboru lokalnej oferty edukacyjnej. Tegoroczna akcja odbędzie się pod hasłem #licealnie2016 oraz #zawodowo2016 i potrwa do końca maja.

Z badań ankietowych przeprowadzanych każdego roku wśród uczniów ostatnich klas gimnazjalnych wynika, że tylko 40% z nich zdecyduje się na wybór szkoły ponadgimnazjalnej w Mysłowicach. Decyzja ta jest często wynikiem braku wiedzy na temat aktualnej oferty edukacyjnej placówek, co potwierdzają efekty kampanii przeprowadzanej przed otwarciem naboru do szkół. Dzięki niestandardowym działaniom i zaangażowaniu uczniów szkół ponadgimnazjalnych aż 70% gimnazjalistów decyduje się kontynuować naukę w naszym mieście.

W ramach kampanii zaplanowano akcję billboardową, w której weźmie udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto, aby decyzja o wyborze szkoły była prostsza, samorząd przygotował specjalny informator, który trafi do rąk każdego gimnazjalisty ostatniej klasy oraz dostępny będzie w formie elektronicznej. Pomocne będą także Targi Edukacyjne, które zaplanowano na 6 kwietnia w Centralnym Muzeum Pożarnictwa.

Tegoroczna akcja będzie miała na celu również promocję nowej szkoły, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, która połączyła trzy szkoły średnie: Zespół Szkół Ponadgimnazjalny 1, 2 i 3.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here