Świętują 65 wspólnych lat

0
fot. UM Mysłowice

Janina i Kazimierz Bercalowie świętują żelazne gody, czyli 65. rocznicę ślubu. Z tej okazji jubilatów odwiedził prezydent Edward Lasok, wiceprzewodniczący rady miasta Wiesław Tomanek i kierownik urzędu stanu cywilnego Ewa Nowakowska-Mazelon.

Państwo Bercalowie ślub cywilny wzięli 21 marca 1951 r. Kilka dni później, 25 marca, odbył się ślub kościelny w Nowej Rudzie koło Kłodzka. Pani Janina pochodziła z Szopienic, a pan Kazimierz z Polanki Wielkiej koło Oświęcimia. Oboje mają teraz po 85 lat, wychowali syna Ryszarda i córkę Irenę. Mają czwórkę wnucząt i czwórkę prawnucząt.

Po ślubie Państwo Bercalowie wrócili na Śląsk, zamieszkali najpierw w Szopienicach, potem w Imielinie, następnie w Chorzowie, by wreszcie osiąść na stałe 20 lat temu w Mysłowicach. Syn Ryszard mieszka niedaleko, w Imielinie, córka Irena w Niemczech, ale często odwiedza rodziców.

Pan Kazimierz pracował w zakładzie energetycznym w Katowicach, jego żona również w Katowicach, w Przedsiębiorstwie Montażu Urządzeń Mechanicznych. Państwo Bercalowie należą do koła emerytów w Wesołej.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here