Do Quick Parku dojedziemy przez nowe ronda

0
fot. ARAmedia

Dwa nowe ronda ułatwią nam dotarcie do centrum handlowego Quick Park, które powstaje u zbiegu ulic Obrzeżnej Północnej i Katowickiej. Ich budowa ruszy najprawdopodobniej w sierpniu.

Pierwsze rondo powstanie na ul. Katowickiej w rejonie bramy dla dostawców hipermarketu Auchan, drugie przed wiaduktem kolejowym na Obrzeżnej Północnej. Remont obejmie także budowę chodników, montaż oświetlenia ledowego i przejść dla niepełnosprawnych, modernizację nawierzchni ul. Obrzeżnej Północnej od ul. Katowickiej do wiaduktu i przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Katowickiej z Obrzeżną Północną. Wszystko sfinansuje spółka Real2b – wykonawca Quick Parku.

Otwarcie centrum handlowego o powierzchni blisko 16 tys. m kw. przewidziane jest na ostatni kwartał tego roku. Będzie to pierwsze nowoczesne centrum handlowe w Mysłowicach. Znajdziemy w nim ok. 60 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, w tym salony marek H&M, Smyk, CCC, Rossmann, Martes Sport i Pepco, bar szybkiej obsługi McDonald’s, kino, a nawet stanowisko urzędu miasta. Quick Park zaoferuje również darmowy parking na 400 samochodów.