Dawne kino Piast zostanie wyburzone

0
fot. UM Mysłowice

Prawdopodobnie jeszcze w pierwszym półroczu 2016 r. wyburzone zostanie dawne kino Piast mieszczące się na mysłowickim rynku. Jest to możliwe dzięki decyzji, jaką wydał powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Początki kina Piast sięgają okresu sprzed pierwszej wojny światowej. Pierwotnie nosiło ono nazwę Union, kolejno w 1923 r. nowy właściciel nazwał je Odeon i ostatecznie po drugiej wojnie światowej kino kontynuowało swoją działalność pod szyldem Piast. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

W pierwszej połowie lat 80. XX w. wyburzono wschodnią pierzeję rynku wraz ze ścianą frontową kina. Do dziś zachowała się jednak główna część budynku, która nie została zagospodarowana przez spadkobierców nieruchomości. Z uwagi na brak kontaktu z właścicielami niemożliwe było także podjęcie jakichkolwiek działań ze strony mysłowickiego magistratu.

Decyzja Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowalnego stwierdzająca, że budynek może stanowić zagrożenie dla osób trzecich, pozwala obecnie na wyburzenie dawnego kina. Prawdopodobnie w drugiej połowie marca rozpocznie się procedura zmierzająca do wyłonienia wykonawcy rozbiórki.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here