Boska kawiarnia szuka darczyńców

0
fot. Boska Cafe

Takiego miejsca w naszym mieście jeszcze nie było. Na Słupnej powstaje kawiarnia, którą może współtworzyć każdy mysłowiczanin, a potem wpaść tam na kawę czy ciastko, tym samym wspierając fundację 2xkochaj.

Fundacja 2xkochaj działa przy centrum chrześcijańskim Dom Ojca przy ul. Stadionowej i pomaga potrzebującym mieszkańcom z najbardziej zagrożonych demoralizacją części Mysłowic. – W ramach zajęć świetlicowych, które prowadzimy, dzieci mają możliwość odrabiania lekcji, spożycia posiłku, uczestniczenia w zajęciach wychowawczo-profilaktycznych, artystycznych czy wycieczkach edukacyjno-rekreacyjnych – mówi prezes Joanna Tomanek. Fundacja prowadzi także m.in. warsztaty dla rodziców czy zajęcia coachingowe dla kobiet, chce jednak rozszerzyć swoją działalność o aktywność kulturalną. Właśnie dlatego powstaje Boska Cafe.

– Kawiarnia będzie funkcjonowała w ramach fundacji i tym samym wspierała jej działania – dlatego będzie niezwykła. Poza tym będzie to miejsce spotkań biznesowych i prywatnych z najlepszą kawą, domowymi wypiekami i deserami, książkami i grami planszowymi, kącikiem zabaw dla najmłodszych, osobną salą na imprezy zamknięte, a przede wszystkim sceną kulturalną, czyli miejscem idealnym na koncerty, wystawy, warsztaty i spotkania z inspirującymi ludźmi – wylicza Daria Gębczyk, specjalistka ds. rozwoju w fundacji 2xkochaj. – W tej chwili jesteśmy na etapie gromadzenia środków na remont i wyposażenie lokalu, budowę scenki artystycznej i stworzenie bezpiecznego kącika dla dzieci – dodaje.

W tworzenie Boskiej Cafe może włączyć się każdy. Niebawem na platformie crowdfundingowej wspieram.to będzie można przekazać fundacji dowolną kwotę, a w zamian, w zależności od wysokości dotacji, liczyć na prezenty. Ambasadorką projektu została już także pochodząca z naszego miasta aktorka Jolanta Fraszyńska.

O postępach w pracach nad Boską Cafe i innych możliwościach wsparcia tego niezwykłego projektu przeczytacie na facebookowym profilu kawiarni, www.boskacafe.pl i już niedługo w naszym portalu internetowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here