fot. ARAmedia

W związku z wirusem AH1N1, czyli tzw. świńską grypą, której liczne przypadki zostały stwierdzone w województwie śląskim, dyrekcja mysłowickiego Szpitala nr 2 wydała zarządzenie wprowadzające zakaz odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w tej placówce. Obowiązuje on do odwołania.

Powodem wydania zarządzenia poza świńską grypą jest także wzrost infekcji wirusowych. Pacjenci zakażeni wirusem AH1N1 zostali do tej pory zdiagnozowani w Katowicach, Jaworznie, Bielsku-Białej oraz Gliwicach. Spośród 20 hospitalizowanych pacjentów z AH1N1 dwie osoby zmarły. Wirusem zaraziły się zarówno dzieci, jak i seniorzy.

W Mysłowicach nie został zdiagnozowany żaden przypadek zakażenia wirusem AH1N1. Zakaz odwiedzin wprowadzony w szpitalu to działanie profilaktyczne, mające zminimalizować zagrożenie zarażenia się tym oraz innymi wirusami.

Jednak nie tylko świńskiej grypy powinniśmy się obawiać. Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach, na tradycyjną grypę zachorowało już blisko 10 tys. mieszkańców Śląska. To właśnie na luty i marzec przypada największa liczba zachorowań.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię