Kolejne sukcesy Roan Fight Club

0

Pierwszy tegoroczny turniej ju-jitsu sportowego w ramach Ligi Dzieci i Młodzieży rozegrano 16 stycznia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Okazał się on bardzo pomyślny dla klubu Roan Fight Club Mysłowice.

Drużynowo Roan zajął drugie miejsce i znacznie wyprzedził pozostałe mysłowickie kluby. Jego zawodnicy zdobyli w sumie 30 medali, w tym 16 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych.

Na pierwszym stopniu podium stanęli: Monika Helak w trzech kategoriach, Olaf Sprutta, Ryan Gawlik, Oskar Sikora, Bartłomiej Drozd i Kamil Jasiński w dwóch kategoriach, Iwo Filus, Wiktoria Paliwoda i Julia Szewczyk. Drugie miejsca zdobyli: Aleksandra Jochemczyk, Michał Jantos, Dominik Sabel, Oskar Żyszczyński i Julia Szewczyk w dwóch kategoriach. Trzecie miejsca wywalczyli: Magda Pańczyk, Michał Jantos, Oliwier Langner, Kuba Pacwa, Daniel Wróbel i i Przemysław Lipiński.

Liga Dzieci i Młodzieży to jedyny cykl zawodów ju-jitsu sportowego w Polsce, który jest rozgrywany regularnie już prawie od 20 lat. Na zawodach, których pomysłodawcą był trener Andrzej Filus, wychowało się wielu mistrzów świata i Europy. Przykładem może być zawodnik MMA walczący w Bellatorze Marcin Held. Po kilku latach nieobecności liga na krótko wróciła do Mysłowic.

Nadesłano przez: UM Mysłowice