Odblaski dla małych mysłowiczan

0
fot. UM Mysłowice

W poniedziałek 14 grudnia prezydent Edward Lasok odwiedził mysłowickie Przedszkole nr 1. Podczas wizyty rozdał przedszkolakom odblaski, które urząd miasta otrzymał w ramach konkursu „Aktywne przejście dla pieszych” organizowanego przez Fundację PZU. Odblaski trafią do wszystkich przedszkolaków oraz dzieci z klas I-III szkół podstawowych w naszym mieście.

Przedszkolaki ubrane w tradycyjne śląskie stroje przywitały prezydenta występem artystycznym. W kolejnej części spotkania Edward Lasok podziękował za piękne przedstawienie koszem słodyczy i wręczył dzieciom odblaski, tłumacząc przy tym, że noszenie ich, zwłaszcza po zmroku, przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa.

Konkurs był częścią kampanii „Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym”. Urząd miasta zgłosił do niego trzy przejścia dla pieszych. Przejście przy ul. gen. J. Ziętka okazało się zwycięskie i zostało wyposażone w oświetlenie, które zapala się, gdy pieszy zbliża się do pasów, maty antypoślizgowe oraz system stale święcących „kocich oczek”. W ramach wygranej dodatkowo magistrat otrzymał 5 tys. odblasków, które trafią do mysłowickich szkół i przedszkoli.

Na przełomie października i listopada urząd miasta odnowił także blisko 20 przejść dla pieszych. Wszystkie nowe zebry są grubowarstwowe, w kolorze biało-czerwonym, co sprawia, że są bardziej widoczne i trwalsze. Wszystkie te działania mają na celu podniesienie bezpieczeństwa na mysłowickich drogach.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here