Piłka nożna w szkolnym wydaniu

0

W ostatnim tygodniu października uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w eliminacjach mini-piłki nożnej.

Wśród podstawówek szesnaście szkół zostało rozlosowanych do czterech grup po cztery drużyny. Ubiegłoroczni finaliści, czyli SP1, SP12, SP6 i SP15, byli rozstawieni w każdej z grup i to do nich dolosowywano kolejnych przeciwników. Powtórkę z poprzedniego roku szkolnego zanotowały tylko zespoły „jedynki” i „szóstki”, a obok nich do kwietniowych półfinałów awansowały ekipy SP16 i SP10. „Dwunastka” i „piętnastka” zajęły w eliminacjach odpowiednio drugie i trzecie miejsce, marzenia o triumfie musiały więc odłożyć przynajmniej na kolejny rok szkolny. Najlepszym strzelcem wśród drużyn, które awansowały, okazał się Bartosz Trzop z SP6 z dorobkiem pięciu bramek. W przyszłorocznych półfinałach SP1 zmierzy się z SP10, a SP6 z SP16.

Gimnazjaliści i licealiści w przeciwieństwie do swoich młodszych kolegów, którzy rywalizowali na przyszkolnych orlikach, rozegrali turnieje eliminacyjne na boisku ze sztuczną nawierzchnią na obiekcie Unii Kosztowy.

Mistrzowie i wicemistrzowie sprzed roku, czyli G2 i G1, zostali rozstawieni w dwóch grupach eliminacyjnych, a pozostałe sześć gimnazjów zostało do nich dolosowane. Przez eliminacje bez przegranej przebrnęli uczniowie „dwójki” i „szóstki”, natomiast po jednej porażce odnieśli zawodnicy „piątki” i „czwórki”, tym samym eliminując G1. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Arkadiusz Ściążko z dziewięcioma trafieniami na koncie (G5).

Pięć reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych walczyło o trzy miejsca w turnieju finałowym. Ta sztuka udała się ZSP2 (ubiegłoroczni mistrzowie), I LO i ZSP1. W pokonanym polu pozostały II LO i ZSP3. Paweł Andrzejczak z I LO został królem strzelców z ośmioma trafieniami.