Aktywny Dzień Niepodległości i siódma odsłona rajdu

0
Plakat promujący wydarzenie

Kierowcy, zarówno ci licencjonowani, jak i amatorzy, mogą wziąć udział w 7. Rajdzie Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Termin zgłoszeń upływa w dniu zawodów o godz. 8.30. Imprezą towarzyszącą rajdowi będzie Aktywny Dzień Niepodległości dla całych rodzin.

Załogę 7. Rajdu Niepodległości mogą stanowić wyłącznie dwie osoby – kierowca musi mieć prawo jazdy kategorii B, a pilot ukończone 17 lat.

Na pl. Wolności w Mysłowicach, przed urzędem miasta, zlokalizowane będą start, meta i park serwisowy. Trasa, podobnie jak w latach ubiegłych, biegnie w granicach historycznego Trójkąta Trzech Cesarzy przez Mysłowice, Jaworzno oraz Sosnowiec. Część sportową stanowić będą trzy próby sportowe: dwie pokonywane dwukrotnie, a próba w naszym mieście trzykrotnie.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

W godz. 11.30-15.30 odbędzie się także Aktywny Dzień Niepodległości dla całych rodzin. Na specjalnej karcie zaliczeniowej uczestnicy zabawy będą zbierać pieczątki z odwiedzanych miejsc. Kartę można będzie odebrać w biurze 7. Rajdu Niepodległości, na parterze urzędu miasta. Następnie każda rodzina będzie mogła bezpłatnie zwiedzić Centralne Muzeum Pożarnictwa i Muzeum Miasta Mysłowice. W Mysłowickim Ośrodku Kultury dzieci będą rysowały na zadany temat związany z motoryzacją i bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Natomiast na pl. Wolności rodzice będą spacerowali w alkogoglach. Kolejnym zadaniem będzie pomiar czasu zmiany koła na specjalnej maszynie. Dla zdobywców wszystkich pieczątek organizator przygotował upominki.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here