Defibrylator dla mysłowiczan

0
fot. UM Mysłowice

Na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowie w nowym roku pojawi się sprzęt ratujący życie mysłowiczan. Jeden ze strażackich wozów bojowych zostanie wyposażony w defibrylator.

Przez trzy lata o dofinansowanie janowskiej OSP zabiegał wiceprezes Grzegorz Gorączko. Starania o pozyskanie środków zakończyły się sukcesem, a przekazane pieniądze pozwolą na zakup defibrylatora.

W sprzęt janowska straż zostanie wyposażona na początku 2016 r. Pieniądze pozyskano z fundacji Orlen – Dar serca, która dofinansowała 150 jednostek straży pożarnej.

13 października z Jackiem Lubowieckim, prezesem OSP w Mysłowicach-Janowie, spotkał się prezydent Edward Lasok. – Przede wszystkim jeżeli rozbudowujemy strażnice OSP, to uzupełniamy je o sprzęt, który będzie służył mieszkańcom – stwierdza prezydent Mysłowic. – Cenne i ważne jest również pozyskiwanie środków zewnętrznych przez nasze jednostki. Takiej aktywności należy po prostu przyklasnąć, a każdej inwencji należy pomóc. Dzisiaj ważne jest 5 tys. zł, za które kupiony będzie defibrylator. W Mysłowicach-Janowie rozbudowywana jest teraz strażnica i kończony jest garaż. Miasto pomaga w tych działaniach, bo mają one w efekcie zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców – dodaje.

W ubiegłym roku miasto przeznaczyło na wykonanie projektu i budowę garażu w janowskiej OSP 86 tys. zł. Planowane jest jeszcze wykonanie podjazdu, którego koszt wyniesie około 10 tys. zł.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here