Wesoła liderem, średni start okręgówki z derbami w tle

0
fot. M. Gaworowska

8 sierpnia rozgrywki zainaugurowały drużyny Górnika Wesołej, Unii Kosztowy i Górnika 09 Mysłowice. Spadkowicz z III ligi, czyli zespół z Wesołej, znakomicie wystartował w IV lidze. Nieco inaczej miała się sprawa w okręgówce.

Zaczęło się skromnie. W pierwszym meczu na własnym boisku z Rakowem II Częstochowa bramkę rodem ze stadionów świata strzelił Szymon Kaizik. To trafienie dało mysłowiczanom pierwsze trzy punkty. Drugi mecz to kolejne minimalne zwycięstwo Wesołej. Tym razem nasi piłkarze wyszli zwycięsko z wyjazdowego meczu z Górnikiem Piaski. Negatywnym aspektem spotkania jest ujrzenie przez bramkarza czerwonej kartki w końcówce meczu. 22 himcolin gel pills sierpnia na własnym stadionie mysłowiczanie podejmowali accutane ipledge kolejnego rywala. Tym razem była to drużyna z Będzina – RKS Grodziec. Po raz kolejny zawodnik z Mysłowic obejrzał czerwoną kartkę, zupełnie jak na początku zeszłego sezonu. Ostatni mecz w sierpniu „górnicy” rozegrali na wyjeździe. Jednobramkowa wygrana ze stałym bywalcem IV ligi Przyszłością Ciochowice pozwoliła przesunąć się Wesołej na pozycję lidera w tabeli.

Sierpniowe wyniki Górnika:

 • Górnik Wesoła – Raków II Częstochowa 1:0 (Kaizik);
 • Górnik Piaski – Górnik Wesoła 1:2 (Kocurek, Łaciok);
 • Górnik Wesoła – RKS Grodzec 4:1 (Łaciok, Kuciel, Małolepszy, Kaizik);
 • Przyszłość Ciochowice – Górnik Wesoła 0:1 (Kuciel).

Po czterech spotkaniach nowego sezonu skazywany na porażkę zespół Górnika Wesołej zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Może po roku uda się wrócić do III ligi?

O wiele gorzej nowy sezon rozpoczęła Unia Kosztowy. Zespół, który w tamtym sezonie walczył o awans i w tym także zapowiada bój o najwyższą lokatę, w IV lidze nie może pozwolić sobie na tak słaby start. Pierwszy mecz kosztowianie przegrali minimalnie z AKS-em Mikołów. Było to potknięcie, po którym nie było już miejsca na błędy. A jednak. Druga kolejka i jedynie remis z Wyzwoleniem Chorzów. Trzecie spotkanie to derby Mysłowic. Zapowiadane hucznie skończyły się po pierwszym kwadransie, kiedy bramkarz Kociny obejrzał czerwony kartonik. To było przełamanie. W następnej kolejce mysłowiczanie także wysoko pokonali Spartę Katowice.

Sierpniowe wyniki Unii:

 • AKS Mikołów – Unia Kosztowy 1:0;
 • Unia Kosztowy – Wyzwolenie Chorzów 1:1;
 • Górnik 09 Mysłowice – Unia Kosztowy 1:5;
 • Unia Kosztowy – Sparta Katowice 6:1.

Miejmy nadzieję, że Unia wreszcie zaskoczy na stałe i włączy się do walki o upragniony awans do IV ligi. Jak na razie w ligowej tabeli najlepiej wyglądają zespoły LKS-u Łąki i MKS-u Lędziny. Oby falstart na samym początku sezonu nie odbił się na końcowej fazie rozgrywek.

Tragicznie po raz kolejny sezon rozpoczęła Kocina. Na początku nie wyglądało to źle. Remis z rezerwami Rozwoju Katowice napawał optymizmem przed kolejnymi meczami. Nic z tych rzeczy. W drugiej serii spotkań kolejny raz katem drużyny z Mysłowic http://accutanegeneric-reviews.com/ okazała się ekipa AKS-u zoloft online Mikołów. Prawdziwa tragedia nadeszła dopiero w wyżej wspomnianych derbach naszego miasta. Jedynym pozytywnym aspektem może być to, że Górnik 09 strzelił bramkę po składnej kontrze, grając już w dziesiątkę. Ostatnia kolejka w sierpniu to wyrównany mecz z Podlesianką Katowice. Niestety także przegrany przez festiwal niewykorzystanych sytuacji bramkowych.

Sierpniowe wyniki Kociny:

 • Górnik 09 – Rozwój II Katowice 1:1;
 • AKS Mikołów – Górnik 09 3:1;
 • Górnik 09 – Unia Kosztowy 1:5;
 • Górnik 09 – Podlesianka Katowice 3:2.

Po zmianie trenera i wykonaniu kilku ciekawych transferów drużyna Górnika 09 chyba jeszcze się nie zgrała. Cymbalta generic Zaledwie jeden punkt w czerech kolejkach i trzecie miejsce od końca to nie jest zdecydowanie to, na co liczą kibice Kociny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here