Drugi etap przebudowy Obrzeżnej Zachodniej

0
fot. UM Mysłowice

We wrześniu rozpocznie się drugi etap modernizacji ul. Obrzeżnej Zachodniej. Nie będzie to jednak jedyna inwestycja na tej ulicy – niebawem ruszy także przebudowa węzła autostrady A4.

Pierwszy etap przebudowy ul. Obrzeżnej Zachodniej przypadł na lata 2011-2012 i połączony był z remontem ul. Mikołowskiej. Wówczas przeznaczono na ten cel z budżetu miasta ponad 6,6 mln zł, pozyskując ponad 4,8 mln zł dofinansowania. Niewielki remont Obrzeżnej Zachodniej o wartości blisko 300 tys. zł wykonano także w roku ubiegłym.

Drugi etap modernizacji nie wymaga już rozległych prac, ale stanowić będzie znaczące uzupełnienie remontów wykonanych w latach poprzednich. Przebudowa obejmie dwa odcinku drogi, od wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Stadionowej do zjazdu na autostradę A4 oraz od granicy z węzłem autostrady A4 do ronda na skrzyżowaniu ul. Pukowca i Wybickiego. W zakres prac wchodzić będzie także budowa chodników, zatok autobusowych, wymiana słupów oświetleniowych na jednym z odcinków oraz oznakowanie poziome i pionowe. Otwarcie ofert w ramach postępowania przetargowego zaplanowano na 28 sierpnia. Prace mają się natomiast zakończyć w listopadzie.

Niewykluczone, że na realizację tej inwestycji uda się pozyskać dofinansowanie ze środków zewnętrznych, tzw. schetynówek. Decyzja w tej sprawie zapadnie najpóźniej do połowy września.

Z końcem sierpnia powinna rozpocząć się także modernizacja węzła autostrady A4. Projekt przebudowy zakłada m.in. budowę łącznic zapewniających relacje Brzezinka-Katowice, Brzezinka-Kraków, Katowice-Brzezinka oraz Kraków-Brzezinka, przebudowę istniejącej łącznicy Kraków-Mysłowice Centrum, która zapewni bezpieczniejszy zjazd z autostrady oraz budowę ronda w ciągu ul. Obrzeżnej Zachodniej, które umożliwi zjazd z kierunku Mysłowice Centrum-Katowice oraz dodatkowy wlot z kierunku Kraków-Mysłowice Centrum i Brzezinka. Przebudowa węzła ma potrwać niespełna rok.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here