Promowali bezpieczeństwo na drodze

0
fot. UM Mysłowice

Już po raz kolejny Komenda Miejska Policji w Mysłowicach zaprosiła urząd miasta, straż miejską, Mysłowicki Ośrodek Kultury, Automobilklub Mysłowicki i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach do współorganizacji Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

5 maja na mysłowickim rynku spotkali się uczniowie i przedszkolaki. Głównym celem Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego było zwrócenie uwagi na problematykę bezpieczeństwa na polskich drogach. Podczas imprezy można było zobaczyć m.in. symulatory zderzenia i dachowania samochodów oraz przekonać się o kluczowej roli odgrywanej przez pasy bezpieczeństwa. Ponadto odbyły się konkursy z zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, zabawy, warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy, pokazy pojazdów służbowych policji oraz slalom w alkogoglach imitujących stan po spożyciu alkoholu. Na rynku nie zabrakło też lubianego przez dzieci policyjnego psa Sznupka.

Obchody Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego były również okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego dla uczniów pierwszych klas szkół podstawowych „Bezpieczna droga do szkoły”. Swój udział zgłosiło 14 szkół z Mysłowic, Katowic, Jaworzna, Sosnowca i Imielina. Zwyciężyła Julia Pawęzowska ze Szkoły Podstawowej nr 9, kolejne miejsca zajęli Antoni Wacławowicz ze Szkoły Podstawowej w Imielinie i Hanna Frycz ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Nadesłano przez: UM Mysłowice