Na Piastów Śląskich zbudują rondo

0
fot. UM Mysłowice

Prawdopodobnie już w czerwcu rozpocznie się przebudowa i remont ul. Piastów Śląskich. Zarząd Województwa Śląskiego przyznał inwestycji dofinansowanie w wysokości 85%. Zakończenie prac zaplanowano na koniec kwietnia przyszłego roku, ale już od listopada możliwa będzie przejezdność.

Na ul. Piastów Śląskich wybudowane zostanie czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Kopalnianą, przebudowane zostaną dwie zatoki autobusowe, wszystkie punkty świetlne na remontowanej długości drogi, przejścia dla pieszych oraz urządzenia podziemne, czyli kanalizacja deszczowa wraz z wodociągiem. Przebudowany zostanie także chodnik, powstaną nowe zjazdy do prywatnych posesji i zagospodarowany zostanie teren zielony wzdłuż ulicy.

Z uwagi na duży zakres prac inwestycja podzielona została na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmie budowę ronda oraz remont drogi do połowy jej długości i zakończy się do końca listopada. Drugi z etapów stanowić będzie przebudowę drogi do końca jej długości, czyli do ul. Dzierżonia. Zakończy się do końca kwietnia przyszłego roku, ale już z końcem tego roku ulica będzie przejezdna.

Dofinansowanie do przebudowy ul. Piastów Śląskich Mysłowice otrzymały w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Wynosi ono 85% wartości tzw. kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 2,5 mln zł. Wartość inwestycji znana będzie po zakończeniu postępowania przetargowego. Otwarcie ofert zaplanowano na 1 czerwca.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here