fot. UM Mysłowice

11 lat trwała przygoda Mysłowic z międzynarodową siatkówką plażową. Niestety miasto zrezygnowało z kolejnej imprezy, która miała odbyć się na Słupnej. W tym roku miały to być Mistrzostwa Europy U-22.

– Od 2004 r. wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej nieprzerwanie organizujemy imprezy siatkówki plażowej o charakterze międzynarodowym. Takie plany mieliśmy i w tym roku, jednak po przeanalizowaniu budżetu Mistrzostw Europy okazało się, że koszty niezbędne do zorganizowania imprezy są trzykrotnie większe od kosztów współpracy ze Światową Federacją przy organizacji Mistrzostw Świata kategorii młodzieżowych – tłumaczy rzecznik urzędu miasta Kamila Szal. – Ponieważ nie zaplanowaliśmy środków finansowych aż w takiej wysokości w tegorocznym budżecie, nie mogliśmy się podjąć współorganizacji mistrzostw. Nie zamyka to oczywiście naszej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i Europejską Federacją Piłki Siatkowej w latach kolejnych – dodaje.

Mimo rezygnacji z organizacji Mistrzostw Europy do lat 22 magistrat planuje, by na Słupnej i w tym roku zagościła siatkówka plażowa. – Złożyliśmy już wniosek o organizację finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce plażowej, w ramach którego miałyby się odbyć Mistrzostwa Polski kadetek. W planie mamy również organizację turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn. Czekamy na potwierdzenie – informuje Szal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię