Bohaterscy wędkarze z wizytą u prezydenta

0
fot. UM Mysłowice

Bohaterowie ostatnich wydarzeń, Łukasz Pola wraz z synem Oskarem, którzy uratowali życie tonącemu mężczyźnie, odwiedzili prezydenta Edwarda Lasoka. Podczas spotkania, na którym była obecna również żona pana Łukasza, prezydent serdecznie podziękował za bohaterski czyn w imieniu własnym i wszystkich mieszkańców Mysłowic.

– Dzięki swojemu poświęceniu i gotowości w niesieniu pomocy jest pan wraz z synem imponującym przykładem zasługującym na najwyższe uznanie. Pańska postawa i zaangażowanie oraz pomoc Oskara są nieocenionym dowodem na to, że pana rodzina ceni humanitarne wartości i jest wzorem godnym naśladowania – powiedział podczas spotkania prezydent.

9 maja Łukasz Pola z Brzęczkowic zabrał swojego ośmioletniego synka Oskara na ryby. Po kilku godzinach spokojnego wędkowania Oskar zauważył tonącego w rzece młodego mężczyznę. Bez wahania wezwał na pomoc swojego tatę, który wędkował w innym miejscu. Wędkarze wyciągnęli go, po czym pan Łukasz rozpoczął reanimację. Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie ratunkowe zabrało 25-latka do szpitala. Jak się okazało, był nim mieszkaniec Sosnowca, który wpadł do rzeki po nagłym ataku padaczki. Dzięki bohaterskiej postawie mysłowiczan jego życiu nie zagrażało już niebezpieczeństwo.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here