XII Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo w Suchym Lesie

0

Nieopodal stolicy Wielkopolski, w Suchym Lesie, w ostatni weekend marca ponad 1 000 judoków z Czech, Białorusi, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Litwy, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Polski celebrowało kolejne święto judo. Okazją były Puchar Polski Dzieci oraz Otwarty Puchar Polski Młodzików i Juniorów Młodszych.

W turnieju brali również udział zawodnicy UKS Judo Mysłowice. W kategorii dzieci swoich sił próbowali: Jakub Dziedzic, Nikodem Figlus, Tomasz Stachowicz, Marcin Włoka i Piotr Zdrodowski. Młodziczki reprezentowała Alicja Gowarzewska, a w kategorii juniorów młodszych startowali: Patryk Gruszka, Wojciech Jędyk, Filip Kocima, Jakub Majchrzak, Dominika Nowicka oraz gościnnie Alicja Gowarzewska.

W tak silnej obsadzie – o zwycięstwo walczyło aż 156 klubów – każda walka wymagała pełnego zaangażowania. Niektórzy mysłowiccy zawodnicy musieli stoczyć nawet po sześć walk.

Złoty medal za I miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobyła Alicja Gowarzewska. Brązowy medal za III miejsce wywalczyli: Nikodem Figlus, Filip Kocima, Dominika Nowicka i Tomasz Stachowicz. V punktowane miejsce zdobyli Alicja Gowarzewska (w kategorii wiekowej 1998-2002) oraz Marcin Włoka, a na VII punktowanym miejscu uplasował się Jakub Majchrzak.

Źródło: UM Mysłowice