Quick Park Mysłowice jesienią 2016 r.

0
fot. Real2b

Pierwsze centrum handlowe w Mysłowicach pod szyldem Quick Park zostanie otwarte już w przyszłym roku. Zlokalizowane będzie przy skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Obrzeżnej Północnej. Jego powierzchnia wyniesie prawie 16 tys. m², a zatrudnienie może w nim znaleźć ok. 600 osób.

Na terenie Quick Park Mysłowice znajdować się będzie ok. 60 lokali, sklepów, restauracji i punktów usługowych. Planowana jest budowa wydzielonej strefy restauracyjnej oraz 300 miejsc parkingowych i stacji benzynowej. W pobliżu stanie też restauracja znanej sieci gastronomicznej, najprawdopodobniej McDonald’s.

Czy tego rodzaju centrum handlowe jest nam potrzebne? Inwestorzy przekonują, że miasto ma duży potencjał w tym zakresie. Zlecili przygotowanie odpowiedniego raportu międzynarodowemu koncernowi badania opinii publicznej GFK,  żeby stwierdzić, ile osób mieszka wokół planowanego centrum handlowego. Z raportu wynika, że w ciągu 10-minutowej jazdy samochodem od Quick Parku Mysłowice mieszka ponad 142 tys. osób. Natomiast w strefie dojazdowej w odległości do 20 minut jazdy samochodem mieszka ponad 0,5 mln potencjalnych klientów. Raport GFK zdaniem pomysłodawców udowadnia, że lokalizacja Quick Parku Mysłowice jest idealna pod wielkopowierzchniowy obiekt handlowy. Co więcej inwestorzy zapewniają, że będzie to pierwsze centrum handlowe w Mysłowicach z prawdziwego zdarzenia, pomijając mieszczące się po drugiej stronie ulicy Centrum Handlowe Real, które do tego czasu ma zostać przekształcone w Auchan.

– Zakładamy, że Quick Park Mysłowice będzie zatrudniał ok. 600 osób. Kończymy pracę nad projektem budowlanym, który składamy w czerwcu. Budowa rozpocznie się najprawdopodobniej we wrześniu – informuje Dawid Mrozowski z firmy Real2B Sp. z o.o.

Za koncepcję komercyjną oraz wynajem Quick Parku Mysłowice odpowiada firma Mallson Polska, a projekt architektoniczny został przygotowany przez Vide Studio. Inwestorami są spółka Real2B Sp. z o.o. oraz fundusz Retail Parks Fund realizujące sieć centrów handlowych pod nazwą Quick Park na terenie całego kraju. Jeśli zapowiedzi inwestorów się sprawdzą, nowe centrum handlowe otwarte zostanie jesienią 2016 r.