Jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież?

0
fot. UM Mysłowice

Takie pytanie zadali sobie i innym młodym mysłowiczanom Damian Długajczyk i Karolina Gołda z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Uczniowie chcą wziąć udział w tegorocznym Sejmie Dzieci i Młodzieży, muszą zatem przygotować projekt edukacyjny na powyższy temat.

Uczniowie ZSP1 po raz pierwszy starają się o udział w Sejmie Dzieci i Młodzieży. Celem projektu edukacyjnego, a tym samym rekrutacji do Sejmu, jest  zaangażowanie młodych w działania na rzecz swojej szkoły, najbliższego otoczenia oraz zwiększenie wiedzy na temat dotyczący danej edycji Sejmu.

W tym roku temat zadania rekrutacyjnego brzmi „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”. Damian i Karolina „pod lupę” wzięli centrum miasta i dzielnice południowe. Przeprowadzając badanie, skupili się na miejscach atrakcyjnych i nieatrakcyjnych dla młodzieży oraz pytali, czy młodzi mysłowiczanie swój wolny czas spędzają w mieście czy poza nim. Z pytaniami skierowali się do młodzieży podczas finału konkursu „Mysłowice mają talent”, do młodzieżowych radnych, młodych ludzi spotkanych w centrum Mysłowic i uczniów Gimnazjum nr 5. Swoimi wnioskami będą się dzielić na stronie internetowej www.myslowicedlamlodych.pl.tl.

Źródło: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here