fot. ARAmedia

Mysłowicki żłobek w ramach programu „Maluch” Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej otrzymał dofinansowanie do funkcjonowania dziewięciu miejsc w swojej placówce. Kwota dotacji to ponad 35 tys. zł.

Dzięki środkom z programu „Maluch” placówka w 2011 r. utworzyła dziewięć dodatkowych miejsc dla swoich wychowanków, na które w latach 2012-2014 corocznie otrzymywała dotacje z ministerstwa. Do roku 2015 dofinansowanie wyniosło ponad 220 tys. zł. i kwotę tę powiększy tegoroczne wsparcie finansowe w wysokości 35 tys. zł.

Celem programu jest stworzenie warunków dla rozwoju małych dzieci oraz poprawa standardów funkcjonowania jednostek opiekuńczych. Bardzo ważne jest również to, że dzięki takim programom rodzice i opiekunowie maluchów mogą swobodnie kontynuować pracę czy naukę.

– Tego typu programy bardzo dobrze wpisują się w dzisiejsze realia, dlatego chętnie z nich korzystamy. Program zapewnia dziewięciorgu dzieciom opiekę do czasu osiągnięcia przez nich wieku przedszkolnego, co z kolei umożliwia ich rodzicom spokojny powrót do pracy. Korzystamy z tego dofinansowania od 2012 r. i nie wyobrażałam sobie, by w tym roku było inaczej – mówi dyrektor Joanna Sobolewska-Skowrońska.

W 2014 r. placówka brała również udział w unijnym programie „Aktywni rodzice w pracy – samodzielny maluch w żłobku”, w ramach którego utworzono trzy dodatkowe miejsca, a następnie dofinansowywano je przez 13 miesięcy na łączną kwotę 66 tys. zł.

Żłobek miejski zajmuje się 92 podopiecznych i na chwilę obecną jest to maksymalna ilość, jaką może przyjąć. Jednostka podlega miastu, które na jego utrzymanie wydaje ponad 1,5 mln zł rocznie.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię