Nowy budynek dla P10

0
fot. UM Mysłowice

Z końcem grudnia podpisano umowę na wykonanie projektu budowy nowego budynku dla Przedszkola nr 10. Nowy budynek powstanie już w przyszłym roku, a stary zostanie wyburzony. Etap projektowy, zgodnie z umową, powinien zakończyć się w czerwcu 2015 roku.

Przedszkole nr 10 znajdujące się w dzielnicy Kosztowy otwarto w 1985 roku. Mimo zastosowania jak na tamte czasy wielu ciekawych rozwiązań budowlanych materiały okazały się być nietrwałe i placówka miała funkcjonować tylko przez 15 lat. Przedszkole działa jednak do dzisiaj i konieczna jest budowa nowej siedziby.

Projekt nowego obiektu wykona firma Usługi Projektowe z Podedworza (woj. lubelskie) wyłoniona w postępowaniu przetargowym. Niezbędna dokumentacja wraz z opracowaniem map kosztować będzie blisko 55 tys. zł.

Wykonawca w ramach zadania opracuje nie tylko projekt budowy nowego obiektu oraz rozbiórki i wyburzenia starego, powstanie również projekt zagospodarowania całego terenu wokół przedszkola. Obejmie on obszar zieleni, małej architektury, oświetlenia zewnętrznego, parkingu i placu zabaw.

Obecnie Przedszkole nr 10 ma ponad 120 podopiecznych. W nowo wybudowanej placówce otwarty zostanie dodatkowy oddział.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here