Projekt z klasą – ZSP1 walczy o głosy

0
fot. myslowicki-spacer.pl/blog

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Mysłowicach – Artur Figiel, Michał Słaboń i Michał Pietrucha – bierze udział w projekcie edukacyjnym „Mysłowickie bryły” pod kierunkiem nauczycielki matematyki Katarzyny Trajdos. Projekt ma łączyć matematykę, architekturę i historię Mysłowic.

Aby rozpocząć zakrojone na szeroką skalę prace potrzebne są jednak głosy internautów, które pozwolą dostać się do dziesięciu najlepszych projektów spośród ponad 600 z całej Polski. Głosy mogą przyczynić się do wygrania 2 000 zł – uczniowie chcą przeznaczyć je na sprzęt wideo, który posłuży do nagrania filmu: najpierw ściśle związanego z projektem, a potem konkretnie o historii miasta.

Głosy można oddawać codziennie do 15 grudnia tutaj (projekt nr 653). Na blogu projektu można śledzić bieżące postępy chłopaków.

Konkurs Projekt z klasą organizowany przez wydawnictwo Nowa Era ma na celu wyróżnienie najciekawszych projektów edukacyjnych. Popularyzuje on nauczanie metodą projektu i jest częścią kompleksowego programu wsparcia o nazwie „Projekt z klasą”. Wyjątkowy charakter konkursu polega na tym, że zdobyte nagrody pomagają zrealizować zgłoszone projekty konkursowe, a oceniane są zarówno pomysł na projekt, jak i zaangażowanie uczestników.

Najważniejszy w konkursie jest dobry pomysł na projekt. Powinien być on twórczy dla uczniów, inspirujący dla szkoły i pożyteczny dla lokalnej społeczności. Musi motywować młodzież do zdobywania wiedzy na różne sposoby i promować ciekawe działania edukacyjne w środowisku szkolnym.

Na laureatów konkursu Projekt z klasą czekają cenne nagrody. Nowa Era ufundowała specjalny Fundusz Grantów – w tej edycji jego pula wynosi aż 40 000 złotych!  W ten sposób organizator zamierza pomóc  z sukcesem wcielić w życie aż 20 najciekawszych prac konkursowych. Jeśli grupa projektowa zgłosi do konkursu ciekawy projekt, a dodatkowo przeprowadzi jego skuteczną kampanię promocyjną, może otrzymać w sumie nawet 4 000 zł na realizację swojego projektu!

Młodzi ludzie biorący udział w konkursie sami szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania, inspirowani przez nauczyciela dokonują wyborów i podejmują decyzje. Czują się jak odkrywcy, odnajdując radość w nauce i projektując swoją edukacyjną przygodę. Udział w konkursie integruje całą szkolną i lokalną społeczność. Warto włączyć się w te działania, poprzeć inicjatywę młodych i udzielić im wsparcia. Nowa Era pragnie wspierać zespoły, które wierzą, że wystarczy bardzo chcieć, aby móc coś zmienić na lepsze.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here