Kolejne piłkarskie emocje dopiero na wiosnę

0

Za nami runda jesienna piłkarskich zmagań w Mysłowicach. W III lidze Górnik Wesoła nie poradził sobie najlepiej, za to w V lidze Kocina i Unia Kosztowy są w czubie tabeli.

Niestety piłkarze z Wesołej w pięciu meczach minionego miesiąca zdobyli jedynie dwa punkty, przezimują więc w strefie spadkowej, mając sześć punktów straty do bezpiecznego miejsca.

2 listopada mysłowiczanie podejmowali na własnym obiekcie rezerwy Piasta Gliwice. Niestety spotkanie „skończyło się” już po 17. minutach, kiedy gliwiczanie wyszli na jednobramkowe prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. Tydzień później Górnik gościł na stadionie Swornicy Czarnowąsy, z którego udało się wywieźć jeden punkt. W 14. minucie Sarzała wyprowadził gości na prowadzenie, jednak 10 minut później gospodarze wyrównali. W Święto Niepodległości po bezbarwnym spotkaniu mysłowiccy piłkarze zremisowali 0:0 z BKS-em Bielsko-Biała. 15 listopada Wesoła znowu wystąpiła w roli dobrego gospodarza. W 11. minucie meczu oddała bramkę gościom i ostatecznie przegrała 0:1 z GKS-em 1962 Jastrzębie. Na zakończenie znowu porażka, znowu u siebie i znowu bramka stracona na początku meczu. Górnik Wesoła – LKS Czaniec 0:1.

Kibice Górnika próżno mogą wypatrywać formy z zeszłego sezonu, w którym ich piłkarze dostali się do grupy mistrzowskiej. W 21 meczach zdołali zgromadzić jedynie 18 punktów, co daje 17. lokatę. 5 zwycięstw, 3 remisy i aż 13 porażek to bilans, który na wiosnę trzeba poprawić, jeżeli myśli się o pozostaniu w III lidze.

Zgoła odmiennie poczynają sobie nasze drużyny w V lidze. Unia Kosztowy po początkowym falstarcie na koniec rundy wyrosła na faworyta do awansu. W listopadzie kosztowianie odnieśli dwa pewne zwycięstwa, co tylko umocniło ich na pozycji wicelidera tabeli.

2 listopada zespół z Kosztów pokonał na wyjeździe 3:0 rezerwy GKS-u Tychy. Ogrywając lidera zespół Unii Kosztowy zbliżył się do niego na jeden punkt. Tydzień później mysłowiccy zawodnicy zakończyli jesienne zmagania mocnym akcentem. Na stadionie przy ul. Paderewskiego rozbili MK Górnik Katowice aż 8:2, a goście od 73. minuty musieli grać w dziesiątkę po obejrzeniu przez jednego z zawodników czerwonej kartki.

Po dobrej jesieni pora na przerwę zimową, którą trzeba dobrze przepracować, żeby utrzymać tak obiecujące wyniki. Po 15. kolejkach Unia zajmuje 2. miejsce z jednopunktową stratą do GKS-u II Tychy i z trzypunktową przewagą nad Pogonią Imielin. Od sierpnia do listopada piłkarze z Kosztów odnieśli 10 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki.

Górnik 09 Mysłowice po dobrych wynikach w październiku wywalczył tylko jeden punkt w listopadzie. Ale jest znacznie lepiej niż w poprzednim sezonie, gdzie na koniec rundy jesiennej Kocina goniła ogon stawki ligowej.

2 listopada piłkarze podejmowali przy ul. Gwarków zespół MKS-u Lędziny. Po wyrównanym meczu padł zasłużony remis 1:1. Natomiast tydzień później podopieczni trenera Gawendy przegrali na wyjeździe z Unią Bieruń Stary 3:1.

Po rundzie jesiennej Kocina zajmuje 7. pozycję w tabeli ligowej. Do lidera traci 8 punktów. W 15 meczach Górnik 09 Mysłowice może pochwalić się bilansem 8 zwycięstw, 2 remisów i 5 porażek.