II Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Mysłowice

0
fot. MOSiR Mysłowice

13 i 14 grudnia w hali sportowej przy ul. Bończyka odbył się turniej piłki nożnej halowej organizowany przez Unię Kosztowy. Patronat nad zmaganiami objął prezydent Mysłowic Edward Lasok, a w samym turnieju udział wzięło ok. 380 zawodników z 23 klubów.

Najmłodsze roczniki (2005 i 2007) rozgrywały swoje mecze w sobotę i niedzielę rano. W tych kategoriach nie były prowadzone klasyfikacje punktowe, chodziło po prostu o dobrą zabawę. Dzieci rywalizowały jedynie w strefie umiejętności, gdzie zwycięstwa odnieśli: Szymon Kupka (UKS Szopienice) i Kacper Kryjak (Unia Kosztowy) – rocznik 2005 oraz Aleksander Kot (AP Silesia), Oliwier Dusza (AKS Mikołów), Bartosz Przybyszewski (Józefka Chorzów) i Fabio Bartkowski (AKS Niwka) – rocznik 2007.

W rocznikach 2003 i 2001 nie chodziło już jedynie o wygranie w konkursie umiejętności, ale także o zwycięstwo całej drużyny w turnieju. W sobotnie popołudnie rywalizował rocznik 2003. W obu grupach dobrze poradziły sobie zespoły Unii Kosztowy, które stanęły naprzeciw siebie w półfinale. Natomiast w drugim meczu zmierzyły się drużyny AKS-u Niwka Sosnowiec z Piłkarzem Sosnowiec. W pojedynku mysłowickich drużyn lepiej wypadła pierwsza drużyna, która wygrała swoją grupę nad zawodnikami z Piłkarza, a w drugiej parze także wygrał zwycięzca grupy, czyli AKS Niwka. Mecz o trzecie miejsce zakończył się wygraną drugiego zespołu kosztowskiej Unii. W finale sosnowiczanie wygrali z Unią Kosztowy 1:0, przy czym w całym turnieju piłkarze AKS-u nie stracili żadnej bramki. W strefie umiejętności najlepsi okazali się Dawid Dziewanowski (AKS Niwka) i Mikołaj Matlok (Sparta Zabrze). Młodzi adepci piłki nożnej zgarnęli również indywidualne nagrody. Najlepszym bramkarzem według trenerów został Jakub Biecki z Unii Kosztowy, a tytuł MVP i najlepszego strzelca zgarnął Marcin Miska z Niwki.

Na deser w niedzielne popołudnie turniej rozegrali najstarsi uczestnicy. W pierwszej grupie Unia Kosztowy nie dała szans rywalom i wyszła z pierwszego miejsca do półfinałów, natomiast drugie miejsce zajęła Orbita Bukowno. W drugiej grupie ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy AKS-u Niwka, a na drugim miejscu zmagania zakończył Rozwój Katowice. W meczach półfinałowych lepsze okazały się ekipy z drugich miejsc i to one walczyły o zwycięstwo. W spotkaniu o trzecie miejsce mysłowiczanie wygrali 1:0 z sosnowiecką Niwką, a cały turniej wygrał Rozwój Katowice, który pokonał 1:0 Orbitę Bukowno. W strefie umiejętności zwycięstwa odnieśli Daniel Stach (Rozwój Katowice) i Kamil Stefanyszyn (Czarni Sosnowiec). Trenerzy, który wybierali najlepszych piłkarzy, uznali, że nagroda dla najlepszego bramkarza powędruje w ręce Patryka Szczuki z Rozwoju Katowice, najlepszym zawodnikiem turnieju został Konrad Hajduk z Orbity Bukowno, a jego klubowy kolega Konrad Kruczek strzelił najwięcej bramek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here