Eko Odkrywcy z SP3

0
Logo konkursu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 zwyciężyli w prestiżowym ogólnopolskim konkursie Eko Odkrywcy. Ich projekt badawczy zdobył nagrodę główną – 15 tys. zł na wyjazd na zieloną szkołę.

Projekt SP3 nie tylko otrzymał najwyższą nagrodę za najlepiej napisany projekt, ale także cieszył się poparciem internautów. To dzięki ich głosom szkoła otrzyma dodatkowe 3,5 tys. zł na jego realizację, zatem łączna wartość nagród to 18,5 tys. zł!

Projekt badawczy napisała polonistka SP3 Karolina Kozioł-Mospinek. Inspiracją dla stworzenia przewodniczki projektu była znana na całym świecie Pipi Pończoszanka. Pipi Bawełnianka to jej daleka krewna – dziewczynka aktywna, świadoma, proekologiczna, zachęcająca do nauki, mająca białe włosy, zamiast rudych. Uczestnicy projektu są gotowi, by podjąć wyzwanie i zacząć przygodę z ekologią. Celem projektu jest wszechstronne kształcenie uczniów przez łączenie nauki z zabawą, a także wykorzystanie innowacyjnej metody łączenia nauki ze sztuką: wiadomości dotyczących przyrody, ekologii (w tym upraw ekologicznych bawełny) z modą i bohaterami literackimi, którzy na potrzeby projektu przyjmują zupełnie inną rolę. Projekt będzie realizowany w Mysłowicach, a relacja z jego przebiegu będzie opisywana na wyjątkowym blogu.

Konkurs został zorganizowany przez firmę Henkel – właściciela marki Persil, drogerie Rossmann oraz fundację Nasza Ziemia i jest jednym z najbardziej prestiżowych proekologicznych konkursów w kraju. Henkel oferuje na całym świecie wiodące marki i technologie, a jednocześnie jest liderem promowania zrównoważonego rozwoju, także wśród najmłodszych. Rossmann również dba o środowisko naturalne, sprzedając produkty linii ekologicznych, a fundacja Nasza Ziemia dąży do podniesienia poziomu świadomości

ekologicznej społeczeństwa.

Źródło: Karolina Kozioł-Mospinek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here