Fot. Foter.com

Lato 2015 w Mysłowicach już teraz zapowiada się interesująco! W mieście pojawi się nowe kąpielisko Wesoła Fala, a na Hubertusie będzie można spróbować swoich sił w klubie żeglarskim.

W dzielnicy Wesoła znajduje się kąpielisko, które w latach 80. XX wieku tętniło życiem i znane było z wypożyczalni kajaków, koła wędkarskiego, plaży oraz placów zabaw. Niestety Wesoła Fala została zaniedbana i od kilkunastu już lat popada w ruinę. Teren, na którym się znajduje, podlega Lasom Państwowym, których głównym zadaniem jest dbanie o gospodarkę leśną, dlatego nie inwestowano w sam zbiornik.

Samorząd Mysłowic postanowił przejąć kąpielisko i przywrócić mu dawny blask. Właśnie trwa finalizacja ustaleń, tydzień temu odbyło się spotkanie przedstawicieli władz miasta z przedstawicielami Lasów Państwowych, podczas którego oceniono stan nieruchomości i omówiono dalsze procedury jej przejęcia. Kąpielisko ma trafić w przyszłości pod zarząd Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jeśli nastąpi to w miarę szybko, istnieje możliwość, że w najbliższe wakacje mieszkańcy Wesołej oraz południowych dzielnic będą mogli na nowo cieszyć się wypoczynkiem nad wodą.

Z kolei w ośrodku Hubertus powstanie klub żeglarski Marina Hubertus, który poprowadzi fundacja żeglarska Silesian Sail. MOSiR zapowiada, że będzie można popływać na żaglówkach i skorzystać z innych sportów wodnych, a kąpielisko nadal będzie funkcjonować tak jak do tej pory.

Rozpoczęto już pierwszy etap utworzenia nowego ośrodka: podpisano list intencyjny w urzędzie miasta. Fundacja Silesian Sail chce otworzyć Marinę Hubertus już w przyszłym roku. Ma tam powstać przystań i baza nurkowa, dlatego najpierw należy wybudować pomost pływający, do którego będzie można przycumować kajaki, łódki czy rowerki wodne. W zamiarach jest również inwestycja w oświetlenie terenu oraz uporządkowanie pieszych ciągów komunikacyjnych. Cała inwestycja ma być cyklem kilkuletnim, inwestorzy planują również utworzenie Błękitnej Szkoły, czyli młodzieżowej szkółki żeglarskiej. Znajdą się w niej sale szkoleniowe dla młodych adeptów żeglarstwa z regionu, pole namiotowo-kempingowe dla uczestników obozów żeglarskich, a także nowoczesne zaplecze sanitarne.

Pod względem kąpielisk i atrakcji wodnych Mysłowice przechodzą ogromną metamorfozę. Już niedługo rozrywki wodnej nie trzeba będzie szukać u sąsiadów, bo wystarczy wybrać się na jedno z kąpielisk w naszym mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię