6 i 14 grudnia: jarmarki świąteczne w Mysłowicach

0

Tego, że święta już za pasem, nie można przeoczyć. Zwłaszcza w naszym mieście: świąteczna atmosfera zagości już 6 grudnia na mysłowickim rynku, a następnie 14 grudnia na Laryszu. W tych dniach odbędą się bożonarodzeniowe jarmarki pełne atrakcji, świątecznych ozdób i smakołyków. Nikogo nie może tam zabraknąć!

To pierwszy do tej pory jarmark na rynku. W zeszłym roku tę wspaniałą tradycję zapoczątkowali mieszkańcy Larysza, organizując na własną rękę jarmark bożonarodzeniowy, a w tym roku wielkanocny. Takie wydarzenie to wspaniała okazja dla lokalnych przedsiębiorców, którzy w drewnianych domkach mogą zaprezentować swoje specjały i świąteczne produkty, a w ten sposób pomóc mieszkańcom w wyborze prezentów dla najbliższych.

– Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia będzie można uzupełnić domową kolekcję ozdób świątecznych o nowe oświetlenie, bombki, świece czy stroiki świąteczne – zapowiada Kamila Szal, rzecznik Urzędu Miasta Mysłowice. – Nie zabraknie również stoisk z rękodziełem. Dla miłośników tej sztuki przygotowane zostaną dekoracje z haftu, ceramiki i decoupage. Jarmark będzie również doskonałą okazją do nabycia pamiątek z Mysłowic oraz kosmetyków pachnących piernikiem, cynamonem czy goździkami z pomarańczą – dodaje.

6 grudnia nie zabraknie oczywiście Mikołaja i jego pomocników elfów rozdających prezenty i pozujących do zdjęć. W programie świątecznego jarmarku znajdują się także różnorodne występy, zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz uroczyste zapalenie lampek na choince i wspólne kolędowanie. W tym czasie będzie można również wspomóc leczenie oraz rehabilitację Kamili Michalskiej i Oskara Lysko, kupując specjalnie na tę okazję przygotowane ciasteczka i świąteczne ozdoby bądź zasilając puszkę wolontariuszy. Więcej o jarmarku na rynku przeczytacie tutaj.

Z kolei na Laryskim Jarmarku Bożonarodzeniowym goście zastaną stoiska m. in. z rękodziełem, stroikami i ozdobami świątecznymi, galanterią, mysłowickimi pamiątkami, miodami, chlebami, serami owczymi czy karpiami. Nie zabraknie również pachnących choinek i tradycyjnej świątecznej gastronomii, czyli krokietów, pierogów, barszczu zabielanego, herbat korzennych, grzanego wina i piwa. – Odbędą się występy dzieci z ZS-P3, będą opowieści o tradycji świąt Bożego Narodzenia na Śląsku, wystąpią też herody – wylicza Iwona Bittner ze stowarzyszenia Progres. – Na pewno będzie wesoło i nie zabraknie atrakcji. W powietrzu będzie unosić się zapach choinek i świątecznych przysmaków, a w tle przygrywać będą bożonarodzeniowe piosenki – dodaje.

Plakat promujący wydarzenie

Jarmark świąteczny: 6 grudnia, godz. 11-20, mysłowicki rynek;

II Laryski Jarmark Bożonarodzeniowy: 14 grudnia, godz. 10-18, Larysz-Hajdowizna, Plac na Winklu, skrzyżowanie ulic Konopnickiej i Ptasiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here