Uczniowie z Mysłowic laureatami stypendiów Prezesa Rady Ministrów

0
fot. UM Mysłowice

Stypendia Prezesa Rady Ministrów zostały przyznane pięciu uczniom mysłowickich szkół. 27 listopada w urzędzie miasta odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego prezydent Edward Lasok pogratulował stypendystom znakomitych wyników w nauce i życzył wytrwałości w realizacji dalszych planów.

– Życzę wam jak najlepszych dalszych wyników oraz aby wasz rozwój osobisty był tak wspaniały, żeby to, co dzisiaj osiągacie, ze stukrotną wartością procentowało w przyszłości – powiedział prezydent Lasok.

W uroczystości wzięli udział dyrektorzy szkół, do których uczęszczają laureaci stypendiów, zastępca prezydenta Grzegorz Brzoska oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Iwona Nowak, którzy również wyrazili uznanie nagrodzonym uczniom. Prezydent Grzegorz Brzoska podziękował rodzicom i nauczycielom za ich wkład w kształcenie tak zdolnej młodzieży oraz życzył cierpliwości w przyszłej pracy.

Stypendia otrzymali:

  • Anna Stęchły – Zespół Szkół Ogólnokształcących
  • Daria Musik – II Liceum Ogólnokształcące
  • Katarzyna Kudzia – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
  • Daria Krawczyk – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
  • Damian Długajczyk –  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymują uczniowie, którzy uzyskali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here