Tenisistki I LO i tenisiści II LO znów najlepsi w Mysłowicach

0

Czwartą po sztafetowych biegach przełajowych, zawodach lekkoatletycznych i Małym Memoriale Jerzego Chromika dyscypliną, w której rywalizowały w zawodach miejskich mysłowickie szkoły ponadgimnazjalne, był tenis stołowy. 5 listopada w hali tenisa stołowego przy ul. Świerczyny do zmagań przystąpiły drużyny I LO, II LO, ZSP1 oraz ZSP2.

Reprezentacja każdej placówki składała się z trzech tenisistek i trzech tenisistów. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy toczyli spotkania do trzech wygranych setów. Następnie najlepsza czwórka spośród wszystkich uczestników rozegrała dwa półfinały. Zwycięzcy spotkali się w finale, by powalczyć o to, komu przypadnie w klasyfikacji indywidualnej złoty medal i statuetka przeznaczona dla zwycięzcy, a kto otrzyma trofea za drugie miejsce. Tenisistki i tenisiści pokonani w półfinałach walczyli w „małym finale” o medal brązowy. Pozostali uczestnicy rozegrali także swoje mecze  o kolejne, dalsze miejsca w tym turnieju.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt tytułu mistrzyni zdobytego w ubiegłym roku szkolnym broniła i wywiązała się z tego zadania znakomicie reprezentantka I LO Martyna Zygadło. Jej szkolne koleżanki z drużyny zagrały również bardzo dobrze. Dominika Pająk zdobyła medal srebrny, a Katarzyna Delimata uplasowała się w czołowej szóstce. Natomiast medal brązowy wywalczyła reprezentantka ZSP2 Katarzyna Kudzia.

W grupie chłopców najlepszymi okazała się dwójka tenisistów II LO. Mateusz Cupiał został w tym roku indywidualnym mistrzem, pokonał w finale swojego szkolnego kolegę Jakuba Olkowicza, któremu przypadł medal srebrny i tytuł wicemistrza, a „brąz” wywalczył Mateusz Jagieła z ZSP1.

Oto czołowe „szóstki” w klasyfikacjach indywidualnych (dziewczęta/chłopcy):

1. miejsce – Martyna Zygadło (I LO), Mateusz Cupiał (II LO);
  2. miejsce – Dominika Pająk (I LO), Jakub Olkowicz (II LO);
  3. miejsce – Katarzyna Kudzia (ZSP2), Mateusz Jagieła (ZSP1);
  4. miejsce – Patrycja Stebel (ZSP1), Wojciech Baraniok (ZSP2);
  5. miejsce – Aleksandra Jaromin (II LO), Kamil Kasiński (ZSP2);
  6. miejsce – Katarzyna Delimata (I LO), Szymon Kaizik (ZSP2).

W klasyfikacjach drużynowych puchary za trzecie miejsce przypadły tenisistkom i tenisistom ZSP1, medale srebrne uczennicom II LO i uczniom ZSP2, natomiast najokazalsze puchary za zwycięstwo w klasyfikacji zespołowej, identycznie jak w poprzednim roku szkolnym, odebrały tenisistki I LO oraz tenisiści II LO.

Te dwie szkolne drużyny reprezentowały Mysłowice w zawodach rejonowych Śl. SZS, w których zmierzyły się mistrzowskie reprezentacje Mysłowic i Katowic, a ich celem było wywalczenie awansu do finałów Wojewódzkiej Licealiady 2014/2015, które odbędą się 18 listopada w Sosnowcu. Awans udał się reprezentantkom mysłowickiego I LO, gdyż pokonały katowiczanki z II LO 6:3. Natomiast tenisiści mysłowickiego II LO musieli tym razem uznać wyższość dobrej ekipy VIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdyż ulegli im po zaciętej walce 4:5.

Nadesłano przez: UM Mysłowice